موعظه moeze
مرجع سخنرانی ها و آثاراستاد علی اکبر داراب کلائی
 

آداب اسلامی درباره عیدنوروز

1.انجام غسل
2. پوشیده پاکیزه‌ترین جامه‌ها
3. استعمال عطر
4. روزه گرفتن (مستحب)
5. زیارت اهل قبور
6. چهار رکعت نماز:ادامه مطلب...
تاریخ: دو شنبه 25 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

نوروز دراسلام

نوروز واژه‌ای است مركب از دو جزء كه روی هم به معنای روز نوین است و بر نخستین روز از نخستین ماه سال خورشیدی آن گاه كه آفتاب به برج حمل انتقال می‌‌‌یابد گذارده می‌شود.

"نوروز" را ایرانیان گرامی می‌دارند و آیینی است كهن كه گرچه طی هزاران سال دگرگون یافته،‌ اما هرگز از میان نرفته و از سوی اقوام و مذاهب مختلفی كه در سرزمین ایران حضور پیدا كرده‌‌اند،

 ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 24 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

قبح شکنی تکخوانی زنان در تماشاخانه ایرانشهر

 
 حواشی مربوط به بحث آوازخوانی بانوان برای مردان نامحرم در حالی ادامه دارد که اخیرا ورود فقها به قضیه نیز باعث نوعی روشنگری برای مخاطبان شده است. تقریبا تمامی فقها متفق القول بر این امر تاکید کرده اند که آوازخوانی زنان برای مردان نامحرم مفسده برانگیز است و باید از آن جلوگیری شود. 
 
 


ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 19 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

فرزندان انقلاب در جبهه مذاکره:

تیم مذاکره‌کننده سربازان انقلاب اسلامی در برابر دشمن جنایتکاری هستند که تنها راه قابل فهمشان مقاومت و ایستادگی است.
 
 پس از آنکه رهبر معظم انقلاب تیم مذاکره‌کننده را «بچّه‌های انقلاب» نامید، برداشت هایی از این تعبیر رهبر انقلاب صورت گرفت که در واقع با تطبیق خارجی آن ناقص و اشتباه به‌نظر می‌رسید.
ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 17 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

 

بررسی سه سال دکترین نگاه آمریکا به شرق؛

کابوس غرب آسیا در استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا

 علی اکبرداراب کلایی

خروج آمریکا از منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) با توجه به ظهور پدیده سیاسی- امنیتی جدیدی به نام دولت اسلامی علیه منافع آمریکا و قدرت‌های منطقه‌ای تحقق مدل مطلوب اوباما در خروج را با چالشی بنیادین مواجه ساخته است.

سال 2012 همزمان با شروع دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما دکترین جدیدی از سوی آمریکا مطرح شد که خیلی از ناظران آگاه از آن به عنوان دکترین تاریخی اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکایی یاد می‌کردند. دکترین "نگاه به شرق (Pivot To Asia)" در ملازمت با درک تهدیدات و تصورات از یک چین قدرتمند برای آمریکا، سبب آغاز استراتژی پیشگیری برای توقف از قدرتمند شدن چین ایجاد شد. طبیعی است که کشور آمریکا با توانایی‌هایش و استراتژی‌هایش در نظام بین‌المللی شناخته می‌شود. اگر پس از سه ساله شدن این دکترین بخواهیم نظری به آن بیندازیم، غرب آسیا (خاورمیانه) و بحران‌هایش شاخص مهمی برای ارزیابی این استراتژی به ما می‌دهد.

 ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 14 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

بزرگترین رژیم جنایتکار :

علی اکبرداراب کلایی

 

ایالات متحده آمریکا طی دهه های اخیر و بویژه پس از پایان جنگ سرد همواره خود را بسان منادی و حامی حقوق بشر و کرامت انسانی در جامعه جهانی جلوه داده است و سیاست های این کشور و مبنای لیبرال دموکراسی ادعایی را بهترین ساختار و سیاست های موجود برای حمایت از ملت ها نشان داده است. در نوشتار کوتاه فوق بر آنیم به شکلی موردی به بزرگترین جنایت های این رژیم از زمان تاسیس تا کنون اشاره نمائیم:ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 14 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
درسوگ مادرغریب مدینه
شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روایت امیرالمؤمنین (ع)
على عليه السّلام فرمود: پس از فوتش مشغول انجام مراسم شدم. او را در پيراهنش غسل داده آن را از تن او بيرون نياوردم، به خدا سوگند كه پاك و پاكيزه بود. بعد با زيادتى حنوط رسول خدا او را حنوط كردم و كفن بر او پوشانيده در لاى كفنهايش گذاردم، هنگامى كه خواستم بند كفن را ببندم، صدا زدم: يا امّ كلثوم، يا زينب، يا سكينه، يا فضّه، يا حسن يا حسين! بياييد و از مادرتان بهره بگيريد! جدايى سر رسيده است و وعدۀ ديدار در بهشت.


ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 13 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
 
ایران میان آمریکا و اسرائیل فاصله انداخته‌ استj
روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا اعلان جنگ کرده است، نوشت: رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران به طرز موفقیت‌آمیزی میان آمریکا و اسرائیل فاصله انداخته‌اند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در مطلبی به تحلیل عملکرد «بنیامین نتانیاهو» در قبال آمریکا پرداخت و نوشت: نتانیاهو اشتباه کرده و افکار عمومی را گمراه ساخته است. او به جای اینکه علیه ایران اقدام کند و به دنبال راه‌هایی برای به تعویق انداختن تلاش ایران برای هسته‌ای شدن باشد، علیه آمریکا اعلان جنگ کرده است.

ادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 13 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
حضور نتانیاهو در کنگره؛ ناامید از سرنوشت سیاسی خود و اسرائیل
نتانیاهو حرفي براي دفاع از عملکرد خود در انتخابات ندارد و لذا به هزيان گويي در قبال ايران روي آورده است. وی به دنبال تبلیغ خود در انتخابات است و نگران از نبود جایگاه مناسب برای صهيونيست‌ها در جهان، تصور می کند که با سخرانی در کنگره برای جهان سخنرانی می کند و جلب توجه خواهد کرد در حالی که کنگره صرفا پارلمان آمريكاست و حق تصميم گيري براي جهان را ندارد

 ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 12 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

«تفکر سکولار» در تضاد با «تفکر مهدوی»

شایع ترین تعریف در مفهوم سکولاریسم، جدایی دین از سیاست است. اما تعریف دقیق سکولاریسم را می توان این گونه بیان کرد: «نوعی طرز تفکر نسبت به حقایق هستی براساس یافته های «مادی دنیوی» بدون تکیه یا مبنا قراردادن راهکارهای دینی و معنوی.»[1] چند کلیدواژه در تفکر سکولاریسم وجود دارد، از آن جمله است؛ علم باوری، عقل بسندگی، شکاکیت معرفتی.

در حصار دیوار دنیا، یا در آسمان بی انتهای ایمان

 ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 9 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
آیت‌الله اراکی:
آیت‌الله اراکی گفت: این‌که ما می‌گوییم این تشیع لندنی است، از روی حدس و گمان حرف نمی‌زنیم، خطر بزرگی است که امروز اسلام و تشیع را تهدید می‌کند، خطر بزرگی است که کل جامعه اسلامی را تهدید می‌کند، خطر ایجاد حس ستیز تا عمق وجود در شیعه علیه سنی و سنی علیه شیعه را ایجاد می‌کند.


ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 5 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
چرا دولت از منتقدان عصبانی است؟
محاسبات نادرست و تصورات همراه با توهم دولت‌مردان یازدهم نسبت به مذاکرات هسته‌ای و خوشبینی مفرط آن‌ها در قبال دشمنان ملت ایران، شرایطی را به وجود آورده است که نتیجه آن، مغایرت واقعیت‌های یک سال و نیم مذاکره با طراحی‌های اولیه دولت، شده است.

 ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 3 اسفند 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 350
بازدید دیروز : 224
بازدید هفته : 1945
بازدید ماه : 42309
بازدید کل : 341928
تعداد مطالب : 1055
تعداد نظرات : 313
تعداد آنلاین : 1

 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ گالری تصاویر سوسا وب تولز

در اين وبلاگ
در كل اينترنت


تعبیر خواب آنلاین


استخاره آنلاین با قرآن کریم


بسم الله الرّحمن الرّحیم     اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.     اللهم صلّ علی محمّد وآل محمّد و عجّل فرجهم     جهت سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) صلوات    التماس دعا    دریافت کد از: ابزار وب ارایه دهنده انواع ابزار وبمستر و...