موعظه moeze
مرجع سخنرانی ها و آثاراستاد علی اکبر داراب کلائی

به گزارش افکارنیوز، حضرت آیةالله شبیری زنجانی از مراجع تقليد می‌گویند: تعقیباتی که بعد از نماز های واجب انجام می‌دهم و به آن مقیدم، به این ترتیب است:


http://papatya.ir/Content/UserFiles/Images/%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D8%AF%DB%8C-1.jpg

۱- آیةالکرسی تا «و هو العلی العظیم»

۲- تسبیحات حضرت فاطمه زهرا(س)

...ادامه مطلب...
تاریخ: شنبه 6 دی 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

خواص هفت آیه پر فضیلت

 

علی (ع) گفت: رسول اکرم (ص) روزی فرمود: یا علی خواهی تو را چیزی آموزم که اگر خلق هفت آسمان و زمین جمع گردندنتوانند به تو بدی و آسیبی رسانند و هیچ کس بر تو ظفر نیابد. گفتم: بلی. فرمود:

هفت آیه در قرآن است آن را این گونه بر خود بخواند و بدم. اول: از پیش رو، دوم: پشت سر، سوم: بالای سر، چهارم: به سوی پایین، پنجم: بر طرف راست، ششم: بر طرف چپ و هفتم بر تمام اعضاء.

یا علی! هر کس این هفت آیه را بخواند یا با خود دارد حق سبحانه و تعالی هفتاد هزار بدی را از نامه عمل او دور کند و هفتاد هزار حور نامه عمل او نویسد و هفتادهزار قصر در بهشت برایش بنا کند و هفتاد هزار حور و قصور و غلمان به او کرامت فرماید و هفتاد هزار حله از حریر و دیبای بهشتی به او بپوشاند چنان که صفت آنها را حق داند و دیگری نداند. یا علی! هر کس این هفت آیه را بخواند و به خود بدمد اگر نزد امراء و حکام رود البته عزیز و مکرم باشد اگر چه بر او خشم گرفته باشند، نرم گرداند. (و آن هفت آیه این است):

قُل لَنْ یُصیبَنا اِلاّ ما کَتَبَ اللهُ لَنا هُوَ مَوْلنا وَ عَلَی اللهِ فَلْیَتَوَّکَّلِ الْمُؤمِنُونَ.

(سوره توبه(۹)، آیه۵۱)

بگو هرگز نرسد ما را مگر آنچه را نوشت خدا بر ما، اوست صاحب اختیار ما و بر خدا توکل کنند گروندگان.

وَ اِنْ یَمْسَسْکَ اللهُ بِضُرًّ فَلا کاشِفَ لَهُ اِلاّ هُوَ وَ اِنْ یَمْسَسْکَ بِخَیْرٍ فَهُوَ عَلی کُلَّ شَیءٍ قَدیرٌ. (سوره انعام(۶)، آیه ۱۷)

و اگر برساند تو را خدای سختی پس نیست بازدارنده مر آن را مگر او و اگر برساند به تو نیکویی پس او بر هر چیزی تواناست.

وَ ما مِنْ دابَّهٍ فی الْأرْضِ اِلاّ عَلَی اللهِ ر‍ِزْقُها وَ یَعْلَمُ مُسْتَقَرَّها وَ مُسْتَوْدَعَها کُلُّ فی کِتابٍ مُبینٍ. (سوره هود (۱۱) آیه ۶)

و نیست هیچ جنبنده‌ای در زمین مگر بر خداست روزی او و می‌داند قرارگاهش و آرامگاهش را به جملگی در کتابی روشن است.

اَنّی تَوَکَّلْتُ عَلَی اللهِ رَبّی وَ رَبَّکُمْ ما مِنْ دابَّهٍ اِلاّ هُوَ اخِذٌ بِناصِیَتِها اِنَّ رَبّی عَلی صِراطٍ مُسْتَقیمٍ. (سوره هود (۱۱) آیه ۵۶)

همانا من توکل کردم بر خدای پروردگارم و پروردگار شما نیست هیچ جنبنده‌ای مگر که اوست گیرنده موی پیشانیش را همانا پروردگار من به راه راست است.

وَ کَاَیَّنْ مِنْ دابَّهٍ لا تَحْمِلُ رِزْقَها اللهُ یَرْزُقُها وَ اِیّاکُمْ وَ هُوَ السَّمیعُ الْعَلیمُ (سوره عنکبوت (۲۹) آیه۶۰)

و چه بسیار جنبنده ه برنمی‌دارد روزی خود را، خدا روزی می‌دهد او را و شما را و او شنوای داناست.

ما یَفْتَحِ اللهُ لِلنّاسِ مِنْ رَحْمَهٍ فَلا مُمْسِکَ لَها وَ ما یُمْسِکْ فَلا مُرْسِلَ لَهُ مِنْ بَعْدِهِ وَ هُوَ الْعَزیزُ الْحَکیمُ. (سوره فاطر (۳۵) آیه۲)

آنچه گشاده گرداند خدا برای مردمان از رحمت، پس نیست بازگیرنده مر آنرا و ‌آنچه را بازگیرد پس نیست فرستنده مر او را بعد از گرفتن او و اوست غالب درست کردار.

وَ لَئِنْ سَاَلْتَهُمْ مَنْ خَلَقَ السَّمواتِ وَ الْأرْضَ لَیَقُولُنَّ اللهُ قُلْ اَفَرَاَیْتُمْ ما تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللهِ اِنْ اَرادِنیَ اللهُ بِضُّرً هَلْ هُنَّ کاشِفاتُ ضٌرِّهِ اَوْ اَرادَنی بِرَحْمَهٍ هَلْ هُنَّ مُمْسِکاتُ رَحْمَتِهِ قُلْ حَسْبِیَ اللهُ عَلَیهِ یَتَوَکَلُّ الْمُتَوَکَلُّونَ (سوره زمر (۳۹) آیه ۳۸)

و اگر بپرسی از ایشان کی آفرید آسمان‌ها و زمین را هر آینه خواهند گفت البته خداست. بگو خبر دهید که آنچه را می‌خوانید از غیر خدا اگر خواست به من خدای ضرری را آیا ایشانند دفع کننده ضررش یا اگر خواست به من رحمت و احسانی آیا ایشانند بازدارندگان رحمتش. بگو که بس است مر خدا بر او توکل می‌کنند توکل کنندگان.

 

منبع:گنج های معنوی
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

هفت آیه مخصوص از سوره یوسف جهت یافتن شغل و روزی

 

آیات۵۰ تا ۵۶ سوره یوسف جهت یافتن شغل و روزی

هر کسی که بیکار باشد و معطل باشد و هیچ کار از دست او بر نیاید روز پنجشنبه اول ماه روزه بدارد(اولین روز پنج شنبه ماه قمری) هنگام افطاری قبل از افطار کردن ,همچنین بعد از نماز خفتن(نماز عشا) ,  و همچنین در جامه خواب وقت خواب رفتن این هفت آیه از سوره یوسف را بخواند:

(آیات۵۰ تا ۵۶ )
بِسْمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحيم
 وَقَالَ الْمَلِکُ ائْتُونِی بِهِ فَلَمَّا جَاءهُ الرَّسُولُ قَالَ ارْجِعْ إِلَى رَبِّکَ فَاسْأَلْهُ مَا بَالُ النِّسْوَةِ اللاَّتِی قَطَّعْنَ أَیْدِیَهُنَّ إِنَّ رَبِّی بِکَیْدِهِنَّ عَلِیمٌ (۵۰)

قَالَ مَا خَطْبُکُنَّ إِذْ رَاوَدتُّنَّ یُوسُفَ عَن نَّفْسِهِ قُلْنَ حَاشَ لِلّهِ ماعَلِمْنَا عَلَیْهِ مِن سُوءٍ قَالَتِ امْرَأَةُ الْعَزِیزِ الآنَ حَصْحَصَ الْحَقُّ أَنَاْ رَاوَدتُّهُ عَن نَّفْسِهِ وَإِنَّهُ لَمِنَ الصَّادِقِینَ (۵۱)

 ذَلِکَ لِیَعْلَمَ أَنِّی لَمْ أَخُنْهُ بِالْغَیْبِ وَأَنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی کَیْدَ الْخَائِنِینَ (۵۲)‏
وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ مَا رَحِمَ رَبِّیَ إِنَّ رَبِّی غَفُورٌ رَّحِیمٌ (۵۳)
 وَقَالَ الْمَلِکُ ائْتُونِی بِهِ أَسْتَخْلِصْهُ لِنَفْسِی فَلَمَّا کَلَّمَهُ قَالَ إِنَّکَ الْیَوْمَ لَدَیْنَا مِکِینٌ أَمِینٌ (۵۴)

 قَالَ اجْعَلْنِی عَلَى خَزَآئِنِ الأَرْضِ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ (۵۵)
 وَکَذَلِکَ مَکَّنِّا لِیُوسُفَ فِی الأَرْضِ یَتَبَوَّأُ مِنْهَا حَیْثُ یَشَاءُ نُصِیبُ بِرَحْمَتِنَا مَن نَّشَاء وَلاَ نُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ (۵۶)


 سپس هنگام خواب صد مرتبه ذکر  (لا الهالا الله )و صد مرتبه ذکر ( الله اکبر) و صد مرتبه ذکر ( سبحان الله) و صد مرتبه ذکر( استغفرالله) و صد مرتبه (صلوات) فرستد. و بخواب رود...

در روز جمعه بعد از نماز صبح بنویسد این هفت آیه سوره یوسف را در کاغذی سفید یا زرد با مرکب یا جوهر مشکی یا  آب زعفران و  نیت کند بر هیچ کسی ظلم نکند و آنچه راستی و حق باشد را بیان کند و سپس این آیه نوشته شده را در بیرون سرای , بالای در  ورودی منزل بیاویزد .در همان هفته مقصودش حاصل شود.
 در هنگام روزه و در هنگام نوشتن و خواندن آیه سعی کن دائم الوضو باشی.عطر به خود بزن و جامه پاک بپوش.
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

ختم مجرب حضرت ابوالفضل (ع) برای حاجت های مهم

 

در کتاب منتخب التواریخ آمده است: نام مبارک حضرت قمر بنی هاشم که عباس است، به شمار ابجد می شود ۱۳۳ و آنکه می گویند:
یکی از ختم های تجربه شده این است که ۱۳۳ مرتبه این عبارت را بخوانند حاجتشان روا خواهد شد:
یا کاشف الکرب عن وجه الحسین اکشف کربی بحق اخیک الحسین علیه السلام
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

ذکری که دوای ۹۹ درد است

 پیامبر خدا(ص) فرمودند: “جمله «لا حول و لا قوة الا باللّه‏» ۹۹ درد را شفا می‏‌دهد که ساده‏‌ترین آن‌ها اندوه است۱″.
از مولای متقیان امام علی(ع) نقل شده که فرمودند: “بیمار شدم و پیامبر خدا به عیادتم آمد و فرمود: «بگو: خداوندا! از تو می‏‌خواهم عافیتی را که می‏‌دهی، پیش اندازی، بر امتحان خویش، بردباری‏‌ام بخشی، و مرا به سوی رحمت خویش ببری». من، این دعا را خواندم و پس از آن دعا، از بستر بیماری برخاستم، گویا که از بندی رَسته باشم۲″.
همچنین امام علی(ع) فرمودند: “پیامبر خدا، بر مردی از انصار که بیمار شده بود، وارد شد تا او را عیادت کند. او گفت: ای پیامبر خدا! برای من به درگاه خداوند، دعا کن.
پیامبر صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم فرمود: «بگو: “از خداوند بزرگ، پروردگار عرش بزرگ، مسئلت می‏‌کنم و از خداوند بزرگ سلامتی می‏‌خواهم» مرد، این دعا را سه بار خواند و در پیِ آن، از بستر بیماری برخاست، چنان که از بند، رَسته باشد۳″.
امام صادق علیه‏‌السلام به هنگام بیماری این دعا را می‌خواندند: “خداوندا! تو خود، کسانی را سرزنش کردی و فرمودی: «بگو کسانی را که به جای خداوند به خدایی می‏‌پنداشته‏‌اید، فرا خوانید تا ببینید که نه نمی‏‌توانند سختی‏‌ای از شما بگشایند، و نه شما را به حالتی دیگر درآورند». پس ای آن که هیچ کس جز او نتواند سختی‏‌ای از من بگشاید و مرا به حالتی دیگر ببرد! بر محمّد و خاندانش درود فرست، و سختی را از من بگشای و آن را به سوی کسانی ببر که در کنار تو – که خدایی جز تو نیست – خدایی دیگر را می‏‌خوانند۴″.
۱- قرب‌الإسناد: ۷۶ / ۲۴۴ منتخب میزان‌الحکمة: ۱۴۸
۲- مسند زید، صفحه ۱۸۱، الکافی، جلد ۲ ، صفحه ۵۶۷ ، حدیث ۱۶، بحارالأنوار، جلد ۹۵ ، صفحه ۱۹ ، حدیث ۱۹ ؛ المستدرک علی الصحیحین، جلد ۱ ، صفحه ۷۰۴ ، حدیث ۱۹۱۷، حدیث ۳۶۹۸ دانش نامه احادیث پزشکی: ۱ / ۱۷۴
۳- مسند زید، صفحه ۱۸۱ عن زید بن علیّ عن أبیه عن جدّه علیهم‏السلام، دانش نامه احادیث پزشکی: ۱ / ۱۷۶
۴- الإسراء: ۵۶٫ الکافی، جلد ۲ ، صفحه ۵۶۴ ، حدیث ۱ ، عدّة الداعی، صفحه ۲۵۶ ، الدعوات، صفحه ۱۹۰ ، حدیث ۵۲۸ ، بحارالأنوار، جلد ۹۵ ، صفحه ۱۸ ، حدیث ۱۸ دانش نامه احادیث پزشکی: ۱ / ۱۷۸
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
 

برای هر حاجتی, اسماء الحسنی مخصوص آن را بخوانید تا حاجت روا شوید

 

 اَلْمَلِکْ: از خاصیت‌های این نام دوام ملک و قدرت است برای کسی که هر روز 90 مرتبه بر ذکر «یا مَلِک» مداومت نماید. سپس خدا او را از مردم بی‌نیاز می‌کند و در دنیا و آخرت آقا و سرور قرار می‌دهد.

 اَلْقُدّوُسْ: اگر کسی در میان جمع 170 بار این نام را ذکر کند درون او از پستی‌ها و دنائت‌ها پاک می‌شود.

 اَلْسَّلامْ: در این نام شفای بیماران و سلامت از آفات و بیماری‌هاست وهر کس آن را 100 بار برای مریضی بخواند به اذن خداوند شفا می‌یابد.

 اَلْمُؤْمِنْ: هر کس 136 بار این ذکر را قرائت کند از شر جن و انس در امان می‌ماند.

 اَلْمُهَیْمِنْ: هر کس 125 بار این نام را ذکر کند صفای باطن پیدا می‌کند و بر اسرار غیب و حقایق آن آگاهی می‌یابد.

 اَلْعَزیزْ: هر کس 64 بار این نام را بعد از طلوع فجر هر روز بخواند رازهای علم کیمیاگری و علم شیمی بر او کشف می‌شود و هر کس چهل روز و هر روز چهل بار آن را بخواند به کسی محتاج نمی‌شود.

 اَلْجَبّارْ: برای درمان دردهای شکستگی‌ها و غیر آن وارد شده است که ذکر «یا جبار» به مدت چهل روز و هر روز 206 مرتبه گفته می‌شود.

 اَلْمُتَکَبِّرْ: هر کس این نام را پیش شخص ستمگری ببرد او خوار می‌شود.

 اَلْخالِقْ: کسی که این ذکر را زیاد بگوید خداوند قلب او را نورانی می‌کند.

 اَلْبارِئْ: کسی که این ذکر را زیاد بگوید در قبرش شاداب و با طراوب خواهد بود.

 اَلْمُصَّوِّرْ: اگر زن عقیم و نازایی سه روز روزه بگیرد و این نام را 13 مرتبه هنگام نوشتن تلاوت کند و در ظرفی قرار دهد و از آب آن بنوشد خداوند فرزند صالحی به او عطا می‌کند.

 اَلْغَفّارْ: هر کس هنگام نماز جمعه 100 بار این نام را بگوید و بگوید خداوندا مرا بیامرز ای بسیار آمرزنده، خداوند تبارک و تعالی او را می‌آمرزد.

 اَلْقَهّارْ: کسی که این ذکر را زیاد بگوید خداوند عشق به دنیا را از قلب او خارج می‌کند و کسی که در میانه ماه و آخر شب بگوید: ای خداوند با عزت و قدرت ای بسیار قهرکننده و عذاب‌کننده ای صاحب عذاب شدید تو کسی هستی که کسی در مقابل انتقام تو طاقت نمی‌آورد و بر دشمنش دعا کند خداوند او را بر دشمنش پیروز می‌گرداند و از شر او ایمنش می‌دارد.

 اَلْوَهّابْ: برای برآورده شدن حاجت به مدت چهل روز و هر روز 175 بار بگو «یا وهّاب».

 اَلْکَریمُ اَلْوَهّابْ ذُوالطَّوْلْ: کسی که این ذکر را زیاد قرائت کند خداوند او را از جایی که گمان نمی‌برد روزی می‌رساند.

 اَلْرَزّاقْ: کسی که اول هر صبح 315 بار «یا رزاق» و 308 بار «یا رازق» بگوید روزی‌اش زیاد می‌شود.

 اَلْفَتّاحْ: هر کس بعد از نماز صبح در حالی که دستش روی سینه‌اش قرار دارد 70 مرتبه بگوید الفتاح خداوند حجاب را از قلب او بر می‌دارد.

 اَلْعَلیمْ: از خاصیت‌های این نام آن است که باب معارف را به روی گوینده‌اش باز می‌کند.

 اَلْحَکیمُ الْعَلیمْ: هر کس این دو نام را مدام ذکر بگوید و امر مهمی داشته باشد خداوند او را به مقصودش می‌رساند و همین طور است ذکر «الحفیظ العلیم».

 اَلْقابِضْ: کسی که در چهل لقمه چهل بار این ذکر را بنویسد و آن را بخورد خداوند او را از عذاب گرسنگی در طول عمرش ایمن می‌کند.

 اَلْباسِطْ: کسی که می‌خواهد مالش و فرزندش زیاد شود و در زندگی‌اش یک راحتی و در کارهای دنیوی‌اش آسانی داشته باشد پس باید این ذکر را مداوم یعنی «یا باسط» 72 بار در روز بگوید. و این تجربه شده است.

 اَلْمُعِزّ ْ: هر کس در سحر در حالی که دستانش را بالا برده ده بار این ذکر را بگوید به هیچ مسأله‌ای احتیاج پیدا نخواهد کرد.

 عالِمُ الْغَیْبْ: کسی که بعد از هر نماز 100 بار این ذکر را بگوید اسرار غیب بر او مکشوف و آشکار می‌شود.

 اَلْخافِضْ: هر کس این نام را 70 بار ذکر بگوید خداوند شرّ ستمکاران را از او دور می‌کند.

 الرّافِعْ: هر کس بعد از نماز ظهر 100 بار این ذکر را بگوید خداوند تعالی رفعت او را زیاد می‌کند.

 اَلْمُعِزّ ْ: خداوند هیبت ذکر گوینده را زیاد می‌کند.

 اَلْمُذِلّ ْ: هر کس در دل شب تاریکی در حالی که در سجده است و پیشانی بر خاک نهاده هزار مرتبه این نام را بگوید و بگوید: «یا مذلّ الجبارین و مبیرُ الظالمین» همانا فلانی مرا خوار کرد پس حق مرا از او بگیر پس در همان وقت خداوند حق او را از ستمکار خواهد گرفت. و هر کس این ذکر را 55 بار در سجده بگوید و آن گاه بگوید: «پروردگار من مرا امنیت ده»‌ خداوند او را از شر ستمکاران در امان می‌دارد.

 اَلسَّمیعْ: هر کس این ذکر را زیاد بگوید دعایش مستجاب می‌شود.

 اَلْبَصیرْ: هر کس در مجامع این ذکر را زیاد بگوید خداوند عنایت و توجه خاص خود را به او معطوف می‌دارد.

 اَلْحَکَمُ الْعَدْلْ: کسی که در نیمه‌های شب به این ذکر مداومت ورزد خداوند لطف خود را مخصوص او می‌گرداند و درونش را خزانه اسرار غیب می‌گردان

   اَللَّطیفْ: و در نماز حاجت: دو رکعت نماز بگذار و در هر رکعت بعد از حمد 3 بار بگو «خداوند به بندگانش مهربان است و هر کس را بخواهد روزی می‌دهد و او بسیار نیرومند و شکست‌ناپذیر است» و بعد از اسلام برخیز و 129 بار بگو «یا لطیف».سپس سجده کن و بر محمد و آل محمد درود بفرست و حاجت خود را بخواه ان شاءالله در میان سه روز آینده حاجتت برآورده می‌شود و اگر به تأخیر افتاد این را تکرار کن و «یا لطیف» را 903 بار بگو.

 اَلْهادِی الْخَبیرِ الْمُبینْ: هر کس به این ذکر بعد از گرسنگی مداومت ورزد خداوند اسرار غیب را بر او آگاه می‌گرداند و هم چنین است ذکر «النور الهادی» و بعد از آن بگوید «ای هدایت‌کننده مرا هدایت کن و ای آگاه مرا باخبر گردان و ای آشکارکننده بر من اسرار غیب را آشکار کن».

 اَلْحَلیمِ الرَّئوُفِ الْمَنّانْ: هیچ ترسویی این ذکر را نمی‌گوید مگر این که امنیت می‌یابد.

 اَلْحَکیمْ: هر کس این را بنویسد و با آب بشوید سپس بر روی زراعت خود بپاشد آن پاک می‌گردد و برکتش آشکار می‌شود.

 اَلْغَفُورْ: هر کس در گفتن این ذکر مداومت نماید از وسواسی نجات پیدا می‌کند.

 اَلْشَّکُورْ: هر کس این نام را چهل بار بر آبی بخواند و با آن چشم بیماری را بشوید خوب خواهد شد.

 اَلْعَلیّْ: هر کس این نام را زیاد بگوید و بر خود آویزان نماید نزد مردم با آبرو خواهد شد.

 اَلْکَبیرْ: هر کس در خلوت و ریاضت خود این ذکر را به عددی زیاد بخواند و بعد از آن دعا کند خداوند دعایش را اجابت می‌کند.

 اَلْحَفیظْ: هر کس این ذکر را به تعدادش بگوید رنج و درد به سراغ او نمی‌آید هر چند به زمین‌های هفت‌گانه برود و او از غرق شدن محفوظ است و این نام برای ترسیدگان سریع‌الاجابه است و نگهداری گوینده آن هرگز ازاله نمی‌شود و از بین نمی‌رود.

 اَلْحَسیبْ: برای آسان شدن کارها هر روز 80 مرتبه بگو «یا حسیب».

 اَلْجَلیلْ: کسی که این ذکر را بسیار بگوید و هر جایی که دیده می‌شود آن را قرار بدهد به او بخشیده می‌شود آنچه را می‌بیند و می‌خواهد.

 اَلْکَریمْ: هر کس می‌خواهد روزی‌اش زیاد شود چهل روز و هر روز 128 بار به این ذکر مداومت جوید «یا کریم یا وهاب یا ذالطول» خداوند از جاهایی که گمان نمی‌کند به او روزی می‌دهد.

 اَلْقَریبُ الْمُجیبُ: کسی که این ذکر را زیاد بگوید خداوند تعالی او را امنیت می‌بخشد.

 اَلْواسِعْ: کسی که این ذکر را زیاد بگوید خداوند برای او وسعت در زندگی ایجاد می‌کند.

 اَلْوَدُودْ: کسی که هر روز 100 بار بر غذایی این ذکر را بخواند و به دشمنانش بخوراند با آنها مهربان و دوست خواهد شد.

 اَلْمَجیدْ: هر کس این ذکر را زیاد بگوید از همه دردها و بیماریها شفا می‌یابد.

 اَلْباعِثْ: هر کس هنگام خواب در حالی که دستش روی سینه‌اش می‌باشد خداوند باطنش را زنده می‌کند و قلبش را نورانی می‌گرداند.

 اَلْشَّهیدُ الْحَقْ: کسی که این دو نام را در چهار گوشه کاغذی بنویسد و آنچه که ضایع شده یا غیب گشته در وسط کاغذ بنویسد و آن را نصف شب زیر آسمان بگذارد و به آن نگاه کند و این دو اسم را هفتار بار تکرار کند خبر آن چیز ضایع گشته یا گمشده به او می‌رسد.

 اَلْوَکیلْ: کسی که این ذکر را وِرد خود قرار دهد از غرق شدن یا دچار آتش‌سوزی شدن امنیت می‌یابد.

 اَلْقَویّ: هر کس ذکر «یا قوی» را روزی 116 بار تکرار کند از ناتوانی و ضعف رهایی می‌یابد.

 اَلْمُعیدْ: کسی که در گوشه‌های اتاقش بایستد و نیمه شب هفتاد مرتبه بگوید «ای معید فلان چیز را به من برگردان» پس در خلال هفته خبر گم شده به او می‌رسد یا این که خداوند اسرار اسماءش را در او به ودیعت می‌نهد.

 اَلْمُحِی الْمُمیتْ: برای سالم ماندن جسم پس از مرگ 69 بار «یا محیی» به مدت 40 روز.

 اَلْحَیّْ: کسی که بر مریض و بیمار 19 بار این ذکر را بگوید شفا حاصل می‌شود و ذکر الحی القیوم در آخر شب اثر بسیار بزرگی در زیادی روزی دارد.

 اَلْقَیُّومْ: برای آسان شدن کارها در نیمه‌های شب 1000 بار بگو «سبحان الملک الحی القیوم الذی لایموت» یعنی پاک و منزه است پروردگار زنده و پایداری که هیچ وقت نمی‌میرد» که به راستی اثری عجیب دارد.

 اَلْواجِدْ: کسی که آن را بر غذایی بخواند و بخورد در درون خود نوری را می‌یابد.

 اَلْماجِدْ: ذکر این نام در خلوت و پنهانی انسان را نورانی می‌کند.

 اَلأحَدْ: کسی که در خلوت بعد از ریاضت و سختی هزار مرتبه این ذکر را بگوید ملائکه را در اطراف خود می‌بیند.

 اَلْصَّمَدْ: برای برآورده شدن نیاز خود 40 روز و هر روز 134 مرتبه بگو «یا صمد» و برای به دست آوردن مقام صدق و یقین در سحر در حالی که به سجده رفته‌ای 111 بار «یا صمد» را با توجه به معنای آن در قلبت تکرار کن و هر روز بر این ذکر مداومت نما پس از صادقان و اهل یقین خواهی بود.

 اَلْقادِرْ: هر کس در خلوت با وضو باشد و هزار مرتبه این ذکر را تکرار نماید بر دشمن چیره خواهد شد.

 اَلْبِرّ ْ: کسی که توفیق کار خیر و دفع سوء و بدی را می‌طلبد پس باید روزی 402 بار «یا بّر» بگوید.

 اَلْتَّوّابْ: کسی که بسیار این ذکر را بگوید خداوند توبة او را می‌پذیرد.

 اَلْمُنْتَقِمْ: کسی که به این ذکر مداومت کند بر دشمنش غالب خواهد شد.

 اَلْرَّؤُوفْ: کسی که بسیار این ورد را بگوید در نزد ظالمی او را خاضع می‌سازد.

 اَلْسُّبُوُحْ: کسی که این نام را بر روی نانی بنویسد و بعد از نماز جمعه آن را بخورد صفات و اخلاقش مانند فرشتگان می‌شود.

 اَلْرَبّْ: برای انجام کارهای سخت شب جمعه بعد از نماز عشاء 1201 بار در یک مجلس می‌گویی «یا الله، یا رباه، یا سیداه» پس آن کار مهم ان شاءالله انجام خواهد شد. و کسی که بسیار این ذکر را بگوید خداوند او را برای فرزندش حفظ می‌کند.

 مالِکُ الْمُلْکْ: کسی که بسیار این نام را بگوید خداوند در دنیا و آخرت او را بی نیاز می‌کند.

 اَلْغَنِیُّ وَالْمُغْنی: هر کس ده جمعه و هر جمعه ده هزار بار این اذکار را بگوید خداوند او را به زودی و در آخرت بی نیاز می‌کند و او حیوانی را نمی‌خورد و اگر همراه هر ذکر یک فاتحه هم بخواند یقیناً غنی هم روزی داده می‌شود.

 اَلْمُعْطی: هر کس هنگام خواب این ذکر را بگوید خداوند قرض او را ادا خواهد کرد.

 اَلْمانِعْ: برای دفع آزار و اذیت دشمن و شر ایشان 161 بار «یا مانع» و هم چنین برای مطیع شدن همسر و شریک زندگی، روایت شده است هر کس شریک زندگی‌اش از او فرمان نمی‌برد پس هنگام خواب بسیار بگوید «یا مانع».

 اَلْنُّورْ: هر کس این ذکر را هزار بار بگوید خداوند نوری در ظاهر و باطن او قرار می‌دهد.

 اَلْهادی: کسی که این ذکر را بسیار بگوید خداوند معرفتش را روزی او می‌کند.

 اَلْبَدیعْ: هر کس این ذکر را هزار بار بگوید حاجتش برآورده می‌شود.

 اَلْوارِثْ: کسی که این ذکر را هزار بار تکرار کند خداوند تعالی او را به سوی راه درست هدایت می‌کند.

 اَلْصَّبُورْ: هر کس این ذکر را هزار بار تکرار کند خداوند صبر در هنگام سختی‌ها را به او الهام می‌کند.

منبع:hengamnews.com
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

بهترین ذکرها چیست؟

ذكر، بر زبانى، قلبى و عملى تقسیم مى شود هرگز نباید تصور كرد كه منظور از ذكر پروردگار با این همه فضیلت تنها ذكر زبانى است، بلكه در روایات اسلامى تصریح شده است كه منظور علاوه بر این ذكر قلبى و عملى است، یعنى هنگامى كه انسان در برابر كار حرامى قرار مى گیرد به یاد خدا بیفتد و آن را ترك گوید.
هدف این است كه خدا در تمام زندگى انسان حضور داشته باشد و نور پروردگار تمام زندگى او را فرا گیرد، همواره به او بیندیشد و فرمان او را نصب العین سازد.
مجالس ذكر مجالسى نیست كه گروهى بى خبر گرد هم آیند و به عیش و نوش پردازند و در ضمن مشتى اذكار اختراعى عنوان كنند و بدعتهایى را رواج دهند و اگر در حدیثى میخوانیم كه پیامبر(صلى الله علیه وآله) فرمود: «بادِرُوا اِلى ریاضِ الْجَنَّةِ؟; به سوى باغهاى بهشت بشتابید» یاران عرض كردند: وَ ما رِیاضُ الْجَنَّةِ؟; باغهاى بهشت چیست؟ فرمود: «حَلْقُ الذِّكْرِ; مجالس ذكر است».1
منظور جلساتى است كه در آن علوم اسلامى احیاء شود و بحثهاى آموزنده و تربیت كننده مطرح گردد، انسانها در آن ساخته شوند و گنهكاران پاك گردند و به راه خدا آیند.2
بهترین اذكار:
1 - اذكارى در صبح و شام:
در تفسیر قرطبى،3 و تفسیر ابوالفتوح رازى،4 در ذیل آیه 64 سوره زمر، حدیثى از امیرمؤمنان على(علیه السلام) آمده است كه از رسول خدا(صلى الله علیه وآله) تفسیر «مقالید» را پرسیدم، فرمود: «یا على! لَقَدْ سَئَلْتَ عَنْ عَظیمِ الْمَقالیدِ، هُوَ اَنْ تَقُولَ عَشْراً اِذا اَصْبَحْتَ، وَ عَشراً اِذا اَمْسَیتَ، لاْ اِلهَ اِلاَّ اللّه وَ اللّه اَكْبَر، وَ سُبْحانَ اللّهِ وَ الْحَمْدُلِلّهِ، وَ اَسْتَغْفِرُاللّهَ وَلا قُوةَ اِلاّ بِاللّهِ (هُوَ) اَلاْوَّلُ وَ الاْخَرَ وَ الظّاهِرُ وَ الْباطِنُ لَهُ اَلْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ (یُحْیى وَ یُمیتُ) بِیَدِهِ الْخَیْرِ وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَىْء قَدیر; از كلیدهاى بزرگى سؤال كردى آن این است كه هر صبح و شام ده بار این جمله ها را تكرار كنى لا اله الا الله... تا آخر حدیث.
سپس افزود «كسى كه هر صبح و شام ده بار این كلمات را تكرار كند خداوند شش پاداش به او مى دهد كه یكى از آن ها را این مى شمارد كه خداوند او را از شیطان و لشكر شیطان حفظش مى كند تا سلطه اى بر او نداشته باشند».
ناگفته روشن است كه گفتن این كلمات به صورت لقلقه لسان براى این همه پاداش نیست بلكه ایمان به محتوى و تخلّق به آن نیز لازم است.
این حدیث ممكن است اشاره لطیفى به اسماء حسناى خداوند بوده باشد كه مبدأ حاكمیت و مالكیت او بر عالم هستى است. (دقت كنید)5
كسى كه هر صبح و شام ده بار این كلمات را تكرار كند خداوند شش پاداش به او مى دهد كه یكى از آنها را این مى شمارد كه خداوند او را از شیطان و لشكر شیطان حفظش مى كند تا سلطه اى بر او نداشته باشند.

2ـ ذكر یا فتّاح:
در بعضى از روایات روى ذكر (یا فتّاح) براى حل مشكلات تكیه شده است، چرا كه این صفت بزرگ الهى كه به صورت صیغه مبالغه از «فتح» آمده بیانگر قدرت پروردگار بر گشودن هر مشكل و از میان بردن هر اندوه و غم، و فراهم ساختن اسباب هر فتح و پیروزى است در واقع جز او فتاح نیست و «مفتاح» و كلید همه درهاى بسته در دست قدرت او است».
واژه «فتح» به طورى كه «راغب» در «مفردات» مى گوید: در اصل به معنى از بین بردن پیچیدگى و اشكال است، و آن بر دو گونه است: گاهى با چشم دیده مى شود، مانند گشودن قفل، و گاه با اندیشه درك مى شود مانند گشودن پیچیدگى اندوه ها و غصه ها، و یا گشودن رازهاى علوم و همچنین داورى كردن میان دو كس و گشودن مشكل نزاع و مخاصمه آن ها.6
3ـ ذكر یونسیّه:
وقتى حضرت یونس(علیه السلام) خیلى زود متوجه ماجرا شد، و با تمام وجودش رو به درگاه خدا آورد، و از ترك اولى خویش استغفار كرد و در پیشگاه مقدسش تقاضاى عفو نمود.
در اینجا ذكر معروف و پر محتوایى از قول یونس(علیه السلام) نقل شده كه در آیه87 سوره انبیاء آمده، و در میان اهل عرفان به ذكر «یونسیّه» معروف است: «فَنادى فِى الظُّلُماتِ اَنْ لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَكَ اِنّى كُنْتُ مِنَ الظّالِمینَ; او در میان ظلمت هاى متراكم فریاد زد كه معبودى جز تو نیست، منزهى تو، من از ظالمان و ستمكاران بودم بر خویشتن ستم كردم و از درگاهت دور افتادم، و به عتاب و سرزنش تو كه جهنم آتش سوزانى براى من است گرفتار شدم.
این اعتراف خالصانه و این تسبیح توأم با ندامت كار خود را كرد و همان گونه كه در آیه88 سوره انبیاء آمده «فَاسْتَجَبْنالَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ كَذلِكَ نُنْجِى الْمُؤْمِنینَ; ما دعاهاى او را اجابت كردیم و از غم و اندوه نجاتش دادیم و اینگونه مؤمنان را نجات مى دهیم»7
4 - ذكر لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللّهِ:
در تفسیر مجمع البیان،8 آمده است كه: یكى از یاران پیامبر(صلى الله علیه وآله)بنام «عوف بن مالك» بود، دشمنان اسلام فرزندش را اسیر كردند او به محضر پیامبر(صلى الله علیه وآله) آمد و از این ماجرا و فقر و تنگدستى شكایت كرد، فرمود: تقوا را پیشه كن و شكیبا باش و بسیار ذكر لاحَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللّهِ، را بگو، او این كار را انجام داد، ناگهان در حالى كه در خانه اش نشسته بوده فرزندش از در، درآمد، معلوم شد كه از یك لحظه غفلت دشمن استفاده كرده و فرار نموده، و حتى شترى از دشمن را نیز با خود آورده بود.9
و حقیقت ذكر:
در یاد خدا بودن و پیوسته در قدم ها و حركات و اعمال خود خدا را فراموش نكردن است، و اثر این گونه ذكر، اطاعت پروردگار و از صراط عقل و دین بیرون نرفتن و از تكالیف الهى و از اوامر و نواهى پیروى كردن و وعد و وعید و ثواب و عقاب را در نظر گرفتن و از معاصى و راههاى خلاف دورى كردن است.
آرى وظیفه سالك این است كه: همیشه خطاها و معاصى و بدی ها و جهات ضعف و عیوب و نواقص خود را ببیند، و این دیدن از دو راه حاصل مى شود:
اول - به واسطه توجه به جزئیات و خصوصیات اعمال و كارهاى خود در مقابل عظمت و جلال حق و هم نسبت به حقیقت وظائف خود به آن طورى كه لازم است، كه در این صورت همه را ناقص و معیوب خواهد دید
دوم - از لحاظ توجه به لطف و احسان و كرم و مهربانى و فضل و نعمتهاى فعلى و گذشته حق تعالى است كه; در قابل این الطاف نامتناهى، آنچه به جا آورده و یا انجام داده شود، همه ناقص و كم و بى ارزش خواهد بود.
و اندرین صورت شمارى بس حقیر
طاعت خــود گــر چه بنمایــد كثیــر
كى بود لایـق زما كار حســن
در بر الطاف وفضل ذو المنن
این است كه چون به این دو قسمت توجه بیشتر شود; بر خضوع و محبت و خشوع و بندگى و معرفت و حیاء و تواضع و انكسار انسان افزوده مى شود.
ثنا گفتن پروردگار متعال خود را تكوینى است، و ذكر هم أعم از تكوینى و لفظى و ثنا و غیر آنها مى باشد. پس أثناء پروردگار عبارت از خلق و تدبیر و نظم و تقدیر و رحمت و سایر صفات فعلیه او است كه هر یك دلالت كامل بر مقام عظمت او دارد، و أثناء لفظى بندگان هرگز به كمترین حدّ آن نرسد.
پس در این جمله شریفه: رسول اكرم(صلى الله علیه وآله) ذكر خود را (لا احصى ثناء) كه ذكر خالص است نفى فرموده، و تنها ارزش و واقعیت را به ذكر پروردگار (أثنیت على نفسك) قائل شده است. آرى این ذكر اگر چه در مرتبه اول به طور تكوین و به حدّ تمام از جانب پروردگار متعال است كه خود را با آن صفات فعلى معرفى فرموده است، ولى در مرتبه دوم كه بندگان خدا به آن مقامات متوجه شده و اطلاع پیدا مى كنند، از جانب آنان صورت گرفته، و عنوان ذكر قلبى و توجه باطنى و یا ذكر لفظى دارد.10
 مهدی سیف جمالی
برگرفته از بیانات حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی
منبع:tebyan.net
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

بهترین ذکر در سجده چیست؟


عارف واصل مرحوم میرزا جواد ملکی تبریزی می فرماید: مرا شیخی بود بزرگوار عامل عارف کامل که مانند او را در مراتبی که گفته شد ندیده ام، از او پرسیدیم که در اصلاح و جلب معارف چه عملی را به تجربه رسانده است؟

او گفت: من عملی را در این که گفتی مؤثر ندیدم مگر اینکه در هر شبانه روز یک بار بر سجده طولانی مداومت شود و در آن سجده بگوید«لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» و به هنگام گفتن ذکر خود را در زندان طبیعت، زندانی و به زنجیرهای اخلاق رذیله بسته ببیند، آنگاه اقرار کند که پروردگار اینکار را تو بر من نکردی و تو بر من ستم روا نداشتی، بلکه این من بودم که بر خود ستم کردم و خود را به اینجا انداختم.

از آداب سجده این است که وقتی که بخواهیم به سجده برویم اول با زانوها به طرف زمین خم شویم و بعد دستها را پیش از زانوها بر زمین بگذاریم این عملی است که مرحوم علامه طباطبائی (ره)از پیامبر اکرم(ص) نقل می کند.

منبع: نکته های نابی از نماز،ص۲۵۵.
تاریخ: دو شنبه 13 مرداد 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه


أللهُم صلّ علی المُصطفی مُحمّد و المُرتضی علی و البتول الفاطمه و السبطین الامامین الحسن و الحُسین و صلّ علی الزین العُبّاد علی و الباقر مُحمّد و الصادق جعفر و الکاظم موسی و الرضا علی و التقی مُحمّد و النقی علی و الزکی العسگری الحسن و صلّ علی المُحمد المهدی صاحب الامر و العصر و الزّمان و خلیفة الرّحمان و أمام الانس و الجان صلواة الله علیهم أجمعین
تاریخ: دو شنبه 16 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

اعداد حروف و نحوه محاسبه حروف کلمات ( دایره ابجد )

دایره ابجد ٢٨ حرف است که در زبان فارسی و عربی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم آن حروف را بنویسیم به هر ترتیبی می توان نوشت ، لکن برای آن حروف دایره هایی مرتب نموده اند و هر کدام از آن ها را اسمی گذارده اند.

مثلا دایره ( ابتث ) به این ترتیب :

ا ب ت ث ج ح خ د ذ ر ز س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک ل م ن و ه ی

همین طور دایره ای دیگر که آن را " ابجد " می گویند :

ا ب ج د - ه و ز - ح ط ی - ک ل م ن - س ع ف ص - ق ر ش ت - ث خ ذ - ض ظ غ

حروف بالا را هشت قسمت کرده اند و هر قسمت را یک کلمه قرار داده اند به این ترتیب:

اَبجَد - هَوّز - حُطّی - کَلمِن - سَعفَص - قَرِشَت - ثَخِّذ - ضَظِغ

بعضی این هشت اسم را اسم هشت مَلَک گفته اند ،

بعضی گفته اند که اینها اسم هشا پسر سلطانی بوده است ،

برای آگاهی از نقل قول ها ( کتاب جزوات میرداماد )

حدیث نبوی :

" تَعَلَّموا اَباجاد وَ تَفسیرُها "

اعداد روح اند و حروف قالب آن هاست. بنابراین معلوم می شود که ابجد بسیار قدیمی است و متعلق به عالم بالا دارد ، برای هر حرفی عددی معین شده است و آن حساب را ابجد ( جُمَل ) می گویند.

ا (١) ،ب(٢) ،ج(٣) ،د(۴) ،ه(۵) ،و(۶) ،ز(٧) ،ح(٨) ،ط(٩) ،ی(١٠)

ک(٢٠) ،ل(٣٠) ،م(۴٠) ،ن(۵٠) ،س(۶٠) ،ع(٧٠) ،ف(٨٠ ) ،ص(٩٠)

ق(١٠٠) ،ر(٢٠٠) ،ش(٣٠٠) ،ت(۴٠٠) ،ث(۵٠٠) ،خ(۶٠٠) ،ذ(٧٠٠) ،ض(٨٠٠) ،ظ(٩٠٠) ،غ(١٠٠٠)

قواعد :

برای گرفتن اعداد حروف بهتر است که جمله ای را که می خواهند عدد بگیرند

١- آنطور که تلفظ می شود ، به طور جداگانه و مقطّع بنویسید

٢- اعداد آن ها را جمع کنید.

مثال : ( حَسَن ) = ح س ن = ٨ + ۶٠ + ۵٠ = ١١٨

و به همین ترتیب همه ٨ ۶٠ ۵٠ را باید عدد گرفت.

گاهی در حروف حرفی مشدّد می باشد ، مثل ( محمّد ) که " میم " در این اسم مشدّد است. چون در نوشتن یک حرف نوشته شده است و دو حرف در تلفظ است از همین رو یک حرف به حساب می آید ، نه دو حرف! پس عدد محمد ؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢‌!

و همچنین است حروفی که اشباع شده باشند ، مثلا :

سوره مبارکه نور آیه  ٩ : ( یَدرَوا ) که در تلفظ دو " واو " است و در نوشتن یکی

سوره مبارکه نحل آیه ۶١ : ( اَلَّذینَ اصطَفَی الله ) در اینجا ، الف اشباع شده است و در تلفظ دو الف معلوم می شود ولی در حساب عدد یک الف محسوب خواهد شد.

بعضی موارد " نون " غیبی در جمله می باشد. مثلا :

سوره مبارکه سباء آیه ۶١ : ( بَعضُهُم اِلی بَعضنِ القول )

سوره مبارکه صافات آیه ٧ : ( بزینـةنِ الکَواکِب )

این قسم " نون " ها ، عدد ندارند و محسوب نمی شوند.

حمزه هایی که در آخر کامات عربی می باشند مثلا :

( مَن یَشاءُ )

( اَولیاءَ الله )

که همزه بعد از الف است ، در

( یَوءُدُهُ )

که همزه بین " واو " و " دال " است ، یک عدد به حساب می آید و در بعضی موارد چون تلفظ نمی شود و بر صفحه نوشته نمی شود ، به حساب نمی آید مانند :

انبیا ، اولیا ، اصفیا ، اشقیا ، ازکیا

در بعضی موارد همزه نوشته شده ، ولی تلفظ نمی گردد که به آن همزه مضاف گفته می شود. مثل :

همزه های بالای این کلمات که در اینجا به صورت " ی " نمایش داده می شوند :

مایه ی دانش ، قدوه ی تکوین ، وسیله ی نجات ، زبده ی انام

که علامت ربط کلمه ی اول به کلمه ی دوم است و عدد ندارد.

بین حروف هم مانند سایر اشیاء ؛

رابطه ، تناسب ، اُنس ، محبت

وجود دارد. ( موسی / سینا ) که اگر این دو را تجزیه کرده در دو سطر بنویسیم ، بعد بینشان خطی به نشانه ی تقارن رسم کنیم ، باز در دو طرف خط تقارن ، این دو اسم پیدا می شوند.
تاریخ: شنبه 14 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

ختم سوره تکاثر :

از امام صادق علیه السلام منقول است که هر کس سوره تکاثر را ۲۲۵ مرتبه بدون فاصله به جای آورد و خلوت باشد و بوی خوش به کار بندد و بعد از آن ۱۰۰۰ مرتبه صلوات بفرستد مرادش البته حاصل خواهد شد .

منبع : حاشیه خلاصة الاذکار - نسخه خطی

 

برای رفع ناراحتی و گرفتن حاجت :

مرحوم کلینی می گوید : عبد الله بن عبد الرحمن از امام باقر علیه السلام نقل کرده است که حضرتش به من فرمود آیا نمی خواهی دعایی به تو یاد بدهم که هر گاه امری ناراحت کننده بر ما اهل البیت وارد می شود و از سلطان ترس داشته باشیم به این دعا تمسک می جوییم ؟ گفتم بلی پدر و مادرم به فدایت حضرت فرمود بگو :

یا کائِناً قَبْلَ کُلِّ شَی ءٍ و یا مُکَوِّنَ کُلِّ شَیٍ و یا باقِیَ بَعْدَ کُلِّ شَیٍ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی ( سپس حاجت خود را بگو )

منبع : اصول کافی جلد ۲ صفحه ۵۶۰

 

ختم آیة الکرسی :

دوازده مرتبه آیة الکرسی را خواندن در سفر و غیرسفر مانند این است که دوازده لشگر مجهز برای حفاظت از هر حادثه از جانب خداوند گماشته شود مجرب است

منبع : گلهای ارغوان صفحه ۸۲

 

برای به یاد آوردن فراموش شده :

در بعضی از روایات آمده است که رسول خدا صل الله علیه و آله فرمود : چون فراموش کنید چیزی را بر من صلوات فرستید که موجب یاد آمدن آن چیز خواهد شد ان شاء الله تعالی

منبع : شرح و فضایل صلوات صفحه ۱۰۸

 

برای سهولت در کارها و خلاص شدن از دشواری ها و حوادث :

امام صادق علیه السلام می فرمایند :برای سهولت در کارها و خلاص شدن از دشواری ها و حوادث ۱۰۰ مرتبه این دعا را بخواند و با خود داشته باشد . موثر است و آزموده شده است

بسم الله الرحمن الرحیم  سَهْلاً بِفَضْلِکَ یا عَزیزْ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الْرّاحِمینَ

این ذکر مجرب است

منبع : کشکول سیاح جلد ۲ صفحه ۳۹۷ - مخازن جلد ۱ صفحه ۲۶ و ۴۹۴

 

جهت توسعه رزق و ادای قرض :

جهت توسعه در رزق از جمله مجربات است و بسیاری مکرر تجربه کرده اند  بر این آیه شریفه بعد از هر نماز مداومت کند و هر دفعه یک مرتبه بخواند

آیات ۳۶ و ۳۷ سوره جاثیه :

فَلِلَّهِ الْحَمْدُ رَبِّ السَّمَاوَاتِ وَرَبِّ الْأَرْضِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۳۶﴾

وَلَهُ الْكِبْرِيَاء فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿۳۷﴾

به فضل الهی قرض های عامل برطرف و اداء خواهد شد و وسعت رزق خواهد آمد

منبع : حاشیه خلاصة الاذکار نسخه خطی

 

دعای یوسف علیه السلام برای نجات از چاه :

مرحوم کلینی رحمة الله علیه می گوید : امام صادق  علیه السلام می فرماید : زمانیکه یوسف را در چاه انداختند جبرئیل نزد او آمد و گفت : ای پسر اینجا چه می کنی ؟ یوسف گفت : برادرانم مرا به چاه انداختند . جبرئیل گفت آیا می خواهی از آن خارج شوی ؟ یوسف گفت : از خدا می خواهم که اگر می خواهد مرا خارج کند . جبرئیل گفت خداوند به تو می گوید : این دعا را بخوان تا آنکه تو را از چاه بیرون کنم . یوسف گفت : آن دعا چیست ؟ جبرئیل گفت :

اللهُمَّ اِنّی اَسئَلُکَ بِاَنَّ لَکَ الحَمدُ لا اِلهَ اِلّا اَنتَ المَنّانُ بَدیعُ السَّمواتِ وَ الاَرضِ ذُواالجَلالِ وَ الاِکرامِ اَن تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَن تَجعَلَ لِی مِمّا اَنا فِیهِ فَرَجَاً وَ مَخرَجاً

منبع : اصول کافی جلد ۲ صفحه ۵۵۶ الی ۵۵۷

 

برای رفع شدت گرفتاری :

از شیخ بهایی نقل است برای رفع شدت گرفتاری شب جمعه نیت روزه فردا را بکند سپس بعد از نماز صبح ۶۰۰ مرتبه بگوید :

ماشاءَ اللهُ لا قُوَّةَ اِلّا بِاللهِ

بدون شک به هدفش خواهد رسید مولف گوید من در امور کلی تجربه کرده ام

منبع : سر المستتر صفحه ۱۷۲ و ختوم و اذکار صفحه ۳۹ . جناب آقای کاشانی این عمل را ذکر کرده بدون آنکه آن را به شیخ بهایی نسبت دهد . می گوید بدون شک خلاص خواهد شد و مجرب است .  کتاب مخازن جلد ۱ صفحه ۴۷

 

برای رفع ترس از شخصی یا درنده ای :

بعضی از اکابر فرموده اند چنانچه شخصی از چیزی ترس داشته باشد مانند آنکه از پادشاهی می ترسد یا از درنده ای وحشت دارد و یا از کسی می ترسد ذکر یا مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ  إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ  را یازده مرتبه تکرار کند آن مانع برطرف خواهد شد و به تجربه نیز رسیده است

منبع : حاشیه خلاصة الاذکار نسخه خطی

 

ختم صلوات :

یکی از صلوات های مجرب و موثر در گرفتن حاجات صلوات به حضرت فاطمة الزهرا سلام الله علیها است . ۵۳۰ مرتبه بگو : اللهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها و بَعْلِها وَ بَنیها ( وَ السِّرِّ الْمُسْتَودَعِ فیها ) بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلْمُکَ

منبع : صحیفه مهدیه صفحه ۴۱۳

 

افزایش رزق و  روزی  با دستوری از پیامبر :

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم فرمودند : بسیار یاد کردن خدا و بر من صلوات فرستادن موجب برطرف شدن فقر است . مردی خدمت حضرتش رسید و از فقر شکایت کرد . حضرتش فرمود چون داخل خانه شدی سلام کن خواه در منزل کسی باشد یا نباشد و بر من سلام فرست و بعد از آن سوره توحید را بخوان . آن مرد چنین کرد و در اندک زمانی توانگر شد چنانکه بر همسایگان و خویشان نیز افاضه نمود

منبع : شرح و فضایل صلوات صفحه ۱۰۶

 

برای رفع مشکل و گرفتن حاجت :

مرحوم طبرسی میگوید : از امام صادق علیه السلام نقل است اگر مشکلی پیش آمده باشد نزدیک ظهر دو رکعت نماز بخوان در رکعت اول بعد از حمد سوره توحید و بعد از آن سوره فتح تا آیه ینصرک الله نصرار عزیزا   و  در رکعت دوم بعد از حمد سوره توحید و بعد از آن سوره انشراح را بخوان

و نیز بعضی دیگر گفته اند چنانچه حاجت خویش را در قنوت یا سجده آخر نماز بگوید تخلف ندارد و به اجابت می رسد این عمل مجرب است

منبع : مکارم الاخلاق صفحه ۳۳۲

 

صلواتی معادل صلوات تمام خلایق :

ابوبکر می گوید : در خدمت پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم بودم که مردی وارد شد و سلام کرد حضرت جواب سلام او را دادند و آن مرد در کنار پیامبر خدا نشست و حاجت خود را بیان نمود و سپس از مجلس خارج شد . حضرت فرمودند : ای ابوبکر این مردی است که هر روز به اندازه اعمال اهل  زمین به او ثواب می دهند . من عرض کردم : یا رسول الله مگر چه کاری انجام می دهند ؟ حضرت فرمودند : هر روز صبح ده صلوات بر من می فرستند که ثواب صلوات خلق را دارد . ابوبکر می گوید : عرض کردم آن صلوات چگونه است ؟ حضرت در پاسخ ابوبکر صلوات زیر را بیان نمودند :

اللهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبی عَدَدَ مَنْ صَلَّ عَلَیْهِ مِنْ خَلقک وَ صَلِّ عَلی مُحَمِّد النَّبی کَما یَنْبَغی اَنْ تُصَلّی عَلَیْهِ  وَ صَلِّ عَلی مُحَمِّد النَّبی کَما اَمَرْ تَنا اَنْ نُصَّلْ عَلَیْهِ

منبع :کنز العمال جلد ۲ صفحه ۲۶۶

 

جهت رفع وسوسه و دلشوره و گمان بد :

به جهت رفع وسوسه و دلشوره و گمان بد آيه 45 و 46 سوره مباركه اسرا  و آيه 129 سوره مباركه توبه  خوانده شود و  آيات ذكر شده  را نوشته همراه خود داشته باشيد

وَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَيْنَكَ وَبَيْنَ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ حِجَابًا مَّسْتُورًا ﴿۴۵﴾

وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَكِنَّةً أَن يَفْقَهُوهُ وَفِي آذَانِهِمْ وَقْرًا وَإِذَا ذَكَرْتَ رَبَّكَ فِي الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا ﴿۴۶﴾

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ﴿۱۲۹﴾

منبع :سایت علوم غریبه لقمان

 

خواصی از آیه ۱۸۶ سوره بقره :

مداومت بر آيه 186 سوره مباركه بقره باعث باز شدن كارهاي بسته و گشايش در كار كسي كه در كارش فرو مانده و متحير مانده ميشود و باعث ثروتمند شدن و نجات از هم و غم ها ميشود.

بسيار مجرب است.

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ ﴿۱۸۶﴾

و هرگاه بندگان من از تو در باره من بپرسند [بگو] من نزديكم و دعاى دعاكننده را به هنگامى كه مرا بخواند اجابت مى‏كنم پس [آنان] بايد فرمان مرا گردن نهند و به من ايمان آورند باشد كه راه يابند (۱۸۶)

منبع : سایت علوم غریبه لقمان

 

برای پیدا کردن گمشده :

برای پیدا کردن گمشده از اموری که تجربه شده خواندن ۱۰۱ مرتبه آیه شریفه ۷۰ سوره حج قبل از خواب است . در خواب به محل گم شده و کیفیت آن راهنمایی خواهید شد

أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ مَا فِي السَّمَاء وَالْأَرْضِ إِنَّ ذَلِكَ فِي كِتَابٍ إِنَّ ذَلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرٌ ﴿۷۰﴾

آيا ندانسته‏اى كه خداوند آنچه را در آسمان و زمين است مى‏داند اينها [همه] در كتابى [مندرج] است قطعا اين بر خدا آسان است (۷۰)

منبع : دو هزار دستور العمل مجرب صفحه ۲۷۶

 

رفع بغض و کینه :

چنانچه شخصی نسبت به خانواده ای بغض و کینه دارد و نمی تواند آن را خارج کند این آیات را در روز جمعه قبل از طلوع آفتاب با آب باران هفت مرتبه بر ظرفی بنویسد

آیه ۷ سوره ممتحنه :

عَسَى اللَّهُ أَن يَجْعَلَ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَ الَّذِينَ عَادَيْتُم مِّنْهُم مَّوَدَّةً وَاللَّهُ قَدِيرٌ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿۷﴾

آیات ۸۱ و ۸۲ سوره یونس :

فَلَمَّا أَلْقَواْ قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُم بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللّهَ لاَ يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ ﴿۸۱﴾

وَيُحِقُّ اللّهُ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُجْرِمُونَ ﴿۸۲﴾

سپس آن شخص آن آب را بخورد کینه از دل او زائل خواهد شد و دیگر بغض نخواهد داشت

منبع : کنز المدفون و السر المصون صفحه ۶

 

سیره ای در تعقیبات نماز  :

سیره مرحوم سید عبد الکریم کشمیری در باب تعقیبات بعد از نماز این بود ایشان ابتدا سر بر مهر می گذاشتند و سه مرتبه می گفتند الحمد الله و سپس صورت راست را گذاشته و سه مرتبه شُکْراً   و سپس صورت چپ را گذاشته و سه مرتبه اَسْتَغفِرُ الله  می گفتند . از ایشان سوال شد این چه نوع سجده ای است فرمود حضرت ابراهیم علیه السلام با این سجده خلیل و دوست خدا شد .....

و در نقلی آمده است که حضرتش علیه السلام در حال سجده از دار دنیا رحلت کردند.

منبع : روح و ریحان صفحه ۱۰۶

 

براى خواب ديدن مطلب خود

در جواهر المنثوره است كه كسى كه بخواهد در خواب بيند مطلب خود را بخواند وقت خوابيدن هر يك از اين سوره ها را هفت مرتبه والشمّس و اللّيل و التّين و اخلاص و قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ، قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ النّاسِ و بخوابد با طهارت در مكان پاكى در جامه پاكى رو به قبله بر دست راست خود يعنى به هيئت مرده كه در لحد گذاشته مى شود بخوابد و نيّت كند مطلب خود را اگر در شب اوّل نديد در شبهاى بعد و از هفت شب تجاوز نمى كند گفته شده مجرّبست . منبع: مفاتيح الجنان

هر کس در وقت خواب سه مرتبه اين جمله را بگويد مثل ان است که هزار رکعت نماز خوانده باشد در ان شب

يِفْعَلُ اللهَ ما يَشاءُ بِقُدْرَتِهِ وَ يَحْکُمْ ما يُريدُ بِعِزَّتِهِ

در مکارم الاخلاق است که رسول اکرم به حضرت علي (ع) فرمودند : هر گاه گرفتاري پيدا کردي اين دعا را زياد بخوان .

بِسم الله الرَّحْمن الرَّحيم

لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللهِ العَلِيِّ الْعَظيمِ اِيّاکَ نَعْبُدُ وَ اِيّاکَ نَسْتَعين

از جمله مجربات که هیچ شبهه ای در آن نیست این است که 3 شب متوالی در گوشه ای خلوت بنشینی و هر شب 1000 مرتبه بگویی

الهی الهی قد انقطع رجائی عن الخلق و انت الرجائی

و بعد حاجت را بخواهی به شرط آنکه واقعا به کسی امید نداشته باشی جز خدا.

 

طریق ختم بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار است از آنجمله این است که از برای فتوحات هر صباح بعد از نماز صبح قبل از تکلم هفتصد و هشتاد و شش مرتبه بسم الله الرحمن الرحیم را ورد نماید و بعد از فراغ یکصد و هفتاد و هفت مرتبه بر محمد و آل محمد ص صلوات بفرستد انواع فتوحات او حاصل شود . و اگر از برای مطلب مخصوصی بخواند نیز بزودی به آن مطلب برسد و این ختم بغایت مفید و سریع الا ثر است .

منبع : سایت نقطه الحاق

 

رسول الله صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

قَولُ : «لا حَولَ ولا قُوّةَ إلاّ باللّه» فيهِ شِفاءٌ مِن تِسعَةٍ وتِسْعينَ داءً ، أدْناها الهَمُّ

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

جمله «لا حول ولا قوة الا باللّه‏» نود و نه درد را شفا مى‏دهد كه ساده‏ترين آنها اندوه است .

 

امام علی (ع) در باره تفسیر عبارت لاحول و لا قوه الا بالله می فرماید :

ما در برابر خدا مالک هیچ چیز نیستیم و مالک چیزی نمی شویم جز آنچه او به مابخشیده است

پس چون خدا چیزی را به ما ببخشد که خود سزاوارتر است، وظایفی نیز بر عهده ما قرار داده و چون آن را از ما گرفت تکلیف خود را از ما برداشته است.

 

امام باقر سلام الله علیه در تفسیر این ذكر فرمودند: آن جا كه قدرتى را به جا صرف كرده و خدا را اطاعت كرده‌اید،

این قدرت بر اطاعت از ناحیه خداست و آن جا كه معصیت نكرده‌اید، در حقیقت، عنایت الهى بین شما و آن معصیت حائل شده است.

پس لاحول ولا قوة الا بالله العلى العظیم یعنى: لا حول لنا عن معصیة الله الا بعون الله ولا قوة لنا على طاعة الله الا بتوفیق الله عزوجل.

(هیچ حائلی برای ما از معصیت نیست مگر به کمک خدا ، و هیچ قدرتی برای انجام طاعت خدا نیست مگر به توفیق او )

( بحارالانوار، ج 90، ص 187.)

 

امام رضا (ع ) فرمود:

هر كس پس از نماز صبح صد باربگويد،

بسم الله الرحمن الرحيم ، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظيم

به اسم اعظم خدا از سياهى چشم به سفيدى آن نزديك تر شده و به راستى كه در مدار اسم اعظم قرار گرفته است

سفينة البحار، ج 1، ص 661.

 

شيخ شهيد از حضرت رسول اكرم (ص ) نقل كرده كه فرمود:

شيطان بر دو قسم است :

شيطان جنى ، كه با گفتن لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم از شما دور مى شود.

و شيطان انسى ، كه آن هم از شما دور مى شود با فرستادن صلوات بر محمد و آل او

اللهم صل على محمد و آل محمد

اميد درماندگان ، ج 2، ص 223و 234.

 

چگونگی اجرای ختم :

عزیزان دقت کنید ذکر "لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم" ذکری است سنگین

این ذکر را بدون عدد و با نیات زیر زمزمه می کنیم :

1- سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت ولی عصر (عج)

2-شفای بیماران ( چه مسلمان و چه غیر مسلمان معتقد )

3- رفع گرفتاری ها و بستگی ها

4- دعا برای حاضرین در این طرح عجیب .

این ختم عدد ندارد / بهترین زمان بعد از نماز صبح و نماز مغرب و عشاء می باشد

 

ختم سوره تکاثر :

از امام صادق علیه السلام منقول است که هر کس سوره تکاثر را ۲۲۵ مرتبه بدون فاصله به جای آورد و خلوت باشد و بوی خوش به کار بندد و بعد از آن ۱۰۰۰ مرتبه صلوات بفرستد مرادش البته حاصل خواهد شد

منبع : حاشیه خلاصة الاذکار - نسخه خطی

 

برای سلامتی مزاج :

در وقت نهار و شام زمان غذا خوردن این آیه را به جهت سلامتی مزاج بخواند که مجرب است

کُلُوا وَ اشْرَبُوا و لا تُسْرِفُوا

منبع : کشکول شمس صفحه ۵۷۸

 

برای دزدیده شده و یا گمشده :

نقل است برای دزدیده شده و یا گمشده هفت مرتبه یا هفتاد مرتبه این ذکر را بخواند بی شک آن شی ء پیدا خواهد شد

اَصْبَحْتُ فِی جَوارِ اللهِ اَمْسَیْتُ فِی اَمانِ اللهِ

منبع : گوهر شب چراغ جلد ۱ صفحه ۱۴۷

 

برای رفع ناراحتی و گرفتن حاجت :

مرحوم کلینی می گوید : عبد الله بن عبد الرحمن از امام باقر علیه السلام نقل کرده است که حضرتش به من فرمود آیا نمی خواهی دعایی به تو یاد بدهم که هر گاه امری ناراحت کننده بر ما اهل البیت وارد می شود و از سلطان ترس داشته باشیم به این دعا تمسک می جوییم ؟ گفتم بلی پدر و مادرم به فدایت حضرت فرمود بگو

یا کائِناً قَبْلَ کُلِّ شَی ءٍ و یا مُکَوِّنَ کُلِّ شَیٍ و یا باقِیَ بَعْدَ کُلِّ شَیٍ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی ( سپس حاجت خود را بگو )

منبع : اصول کافی جلد ۲ صفحه ۵۶۰

 

برای افزایش قوت حافظه :

مرحوم سمنانی می گوید : حضرت علی علیه السلام می فرماید هر کس زعفران خالص و سعد را مساوی هم کوفته و با عسل معجون ساخته و هر روز یک مثقال تا هفت روز بخورد قوت حافظه اش چنان شود که مردم گویند او ساحر است !!

منبع : منهاج العارفین صفحه ۲۶۲ ( صفحه مقابل )

 

برای به یاد آوردن فراموش شده :

در بعضی از روایات آمده است که رسول خدا صل الله علیه و آله فرمود :

چون فراموش کنید چیزی را بر من صلوات فرستید که موجب یاد آمدن آن چیز خواهد شد ان شاء الله تعالی

منبع : شرح و فضایل صلوات صفحه ۱۰۸

 

برای شفای مریض :

برای شفای مریض بگوید : اَستَغفِرُ اللهَ رَبِّی وَ اَتُوبُ اِلَیهِ

سپس صلوات فرستاده و هفت مرتبه بر مریض بخواند  یا ارحم الراحمین

بعد از آن چهل مرتبه این دعا را نیز بخواند

اللهُمَّ اشْفِهْ بِشِفائِکَ وَ داوُهُ بِدَوائِکَ و عافِهْ مِنْ بَلائِکَ بِحَقِّ وَلِیَّکَ وَ ابْنِ اَولیائِکَ الْعَبْدِ الْصّالحِ مُوسَی بْنِ جَعْفَرِ علیه السلام

کرارا تجربه شده و خوب خواهد شد و اگر چند نفر هستند می توانند چهل مرتبه را بین خود تقسیم کنند تا مریض زودتر شفا یابد

منبع : تحفة الرضویة صفحه ۱۱۵

 

در خواص بسم الله الرحمن الرحیم

امام هفتم موسى بن جعفر علیه السلام فرموده : هر کس را گرفتارى رسد که او را غمگین کند یا گرفتارى به او رسد، سرش را به آسمان بلند

کند و سه بار بگوید:

(بسم الله الرحمن الرحیم )

جز این که خداوند گرفتارى او را بردارد و غم او را انشاء الله ببرد.

نقل از تبیان

 

ذکر رفع فقر و قرض           

حضرت امام محمد باقر (ع ) فرمودند:

یک روز مردی محضر مقدس  حضرت رسول سلام اله علیه مشرف شد از وسوسه حدیث نفس و قرضی که برای او سنگین شده بود و از فقر و درویشی به آن حضرت شکایت کرد.

حضرت رسول (ص ) به او فرمودند:

این ذکر را همیشه تکرار کن و بگو: تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَی الَّذی لایَمُوتُ وَ الْحَمْد ُلِلّهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً وَلَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِی مَنَ الذُّلِ وَ کَبِّرْهُ تَکْبیراً. آن مرد رفت .

چند روزی نگذشته بود که دوباره خدمت حضرت آمد و گفت : یا رسول اللّه ( عجب ذکری به من عنایت کردی ، دستت درد نکند)، خداوند متعال به برکت این ذکر، وسوسه را از من دور کرد وقرض مرا ادا نمود و مرا از درویشی و فقر نجات داد و توانگر فرمود.

 

ذکری برابر با هزار رکعت نماز          

کفعمى نقل کرده:هرکس هنگام خواب سه مرتبه بگوید:

یفعل اللّه ما یشاء بقدرته و یحکم ما یرید بعزّته

مانند این است که هزار رکعت نماز بجا آورده باشد.

نقل از مفاتیح الجنان

 

صد بار سبحان اله           

در«محاسن»از حضرت رسول اکرم صلى اللّه علیه و آله‏ روایت کرده:هرکه هر روز صد بار«سبحان اللّه»بگوید،از قربانى کردن صد شتر براى کعبه بهتر است،و هرکه صد بار الحمد للّه بگوید،از آزاد کردن صد بنده بهتر است،و هر که صد بار«اللّه اکبر»بگوید از این که صد اسب با زین و لگام در را خدا بفرستد بهتر است...

نقل از مفاتیح الجنان

 

دعای(اعددت لکل هول) و فضیلت آن           

در کتاب«بلد الأمین»از حضرت رسلو صلى اللّه علیه و آله روایت کرده:هرکه هر روز ده بار این دعا را بخواند،حق تعالى‏ چهار هزار گناه کبیره او را بیامرزد،و وى را از سکرات مرگ و فشار قبر،و صدهزار هراس قیامت نجات دهد، و از شرّ شیطان و سپاهیان او محفوظ گردد،و قرضش ادا شود،و اندوه و غمش برطرف گردد،دعا این است
تاریخ: شنبه 7 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه
علی (ع) فرمود: شکایت کردم به پیغمبر از قرض. پس فرمود: بگو
یا علی: اَللّهُمَّ اَغْنَنی بحَلالِکَ عَنْ حَرامِکَ وَ نْفَصْلکَ عَمَّنْ سواکَ
پس اگر به قدر کوه بزرگی قرض‌دار باشی خدا ادا می‌فرماید. انشاءا... تعالی (بحارالانوار۱۹۵/۳۰۱)تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

هر روز هزار و یک بار این آیه خوانده شود بسیار فایده دارد.

اللهُ لَطیفٌ بِعِبادِهِ یَرْزُقُ مَنْ یَشاءُ وَ هُوَ الْقَویُّ الْعَزیز
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

هر روز چهل و یک مرتبه یا چهل و یک روز بعد از نماز صبح خوانده شود

که فوق‌العاده مؤثر و مجرب است.

 

وَ مَنْ یُقْرِضُ اللهُ قَرْضاً حَسَناً یُضاعَفُ لَهُ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

در خواب دیده شده است که حضرت رضا فرمودند: جهت ادای دین ۴۴۲ مرتبه بگوی:

 

لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّی کُنْتُ مِنَ الظّلِمینَ

 

فَاسْتَجِبْنا لَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمَّ وَ کَذلِکَ نُنَجِی الْمُؤمنینَ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

گویند جهت توانگری چهل شب هر شب این دعا را بخواند مؤثر خواهد بود.

بِسم الله الرّحْمنِ الرّحیم

 

اَللّهُمَّ یا غَنِیُّ یا حَمیدُ یا رَحیمُ یا وَدُودُ یا مُبْدِءُ یا مُعیدُ اَغْنِنی بِحَلالِکَ

عَنْ حَرامِکَ وَ بِفَضْلِکَ عَمَّنْ سِواکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

برای رفع فقر و جلب وسعت و باز شدن در بهشت هر روز صد مرتبه بگوید:

لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ الْمَلِکُ الْحَقُّ الْمُبینُ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

حضرت خاتم الانبیاء (ص) به اصحاب صفه در زمانی که از تنگدستی

خویش شکایت کردند این دعا را تعلیم ایشان فرمود که دائم بخوانند،

غنی خواهند شد:

اَللّهُمَّ رَبِّ السَّمواتِ السَّبْعِ وَ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظیمِ اِقْضِ عَنّا الدَّیْنِ وَ اَغْنِنا

مِنَ الْفَقْرِ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

با دو سند معتبر از حارث بن مغیره منقول است که خدمت امام صادق

(ع) عرض کردم من در دو بیماری سخت گرفتارم و به هر دوایی مداوا

کرده‌‌ام نفع نیافته‌‌ام. فرمود: چرا غافلی از تربت امام حسین (ع) که در

آن شفای هر دردی و ایمنی از هر خوفی است و چون تربت را

برمی‌داری بگو:

اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِحَقَّ هذِهِ الطّینَهِ وَ بِحَقَّ الْمَلِکِ الَّذی اَخَذَها

وَ بِحَقَّ النَّبیَّ الَّذی قَبَضَها وَ بَحَقَّ الْوَصَّیِ الَّذی حَلَّ فیها صَلَّ عَلی

مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَهْلِ بَیْتِهِ وَافْعَلْ بی کَذا وَ کَذا

و بعد شفای مرض خود را طلب کند.
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

در بعضی از دعوات از حضرت بقیه‌ا... امام عصر رسیده است هر که این

دعا را با تربت امام حسین(ع) در قدحی بنویسد و دست خود را بشوید

و با انگشت شهادت به مریض دهد تا بخورد صحت یابد.

 

بِسْمِ الله الرّحْمنِ الرّحیم

بِسْمِ اللهِ شِفاءً وَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهِ اِکْفاءً اَذْهِبِ البَأسَ رَبَّ النّاسِ وَ اشْفِ اَنْتَ

الشّافی شَفاءً وَ اَنْتَ الْکافی کِفاءً لا یُغادِرُ شِفاءَکَ سُقْماً وَ صَلَّی اللهُ

عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِه اَجْمَعینَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

از شیخ بهاءالدین عاملی رسیده که در شب جمعه این دعا را بر چهل

و یک دانه گندم بخواند و بر بام خانه ریزد تا مرغها بخورند اگر حاجتش

روا نشود بر من بد گویند.

 

بِسْمِ الله الرّحْمنِ الرّحیم

 

لا اِلهَ اِلاَّ اللهُبِعَوْنِکَ وَ قُدْرَتِکَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ بِحَقِکَ وَ حُرْمَتِکَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ

فَرَجاً فَرَجَنی مِنْ اَمْری فَرَجاً وَ مَخْرَجاً رَبَنّا یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

به هر دانه گندم یک بار بخواند
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

عزیزان  همه ما می‌دانیم که امامان ما همه معصوم و پاک آفریده شده‌اند و همانطور معصوم و پاک هم از دنیا رفته‌اند و دارای صفاتی بودند که هرگز یک انسان عادی دارای آن شرایط نبوده است مانند امیرالمؤمنین علی (ع) که در رحم با مادرش فاطمه بنت اسد صحبت می‌کرد و موقع ولادتش قرآن می‌خواند  و همچنین معجزات دیگر  امامان و یا حضرت مهدی که هنگام ولادت سر به سجده گذاشته و شکر خدا نمودند و در سن پنج سالگی به مقام امامت نائل آمدند و همه این نورهای پاک بدون اینکه نزد استادی تحصیل کرده باشند دارای علم اولین و آخرین بودند و از گذشته و حال و آینده خبر می‌دادند.

پس در نتیجه این معصومین مانند من و شما برای امتحان به این دنیا نیامدند و آنها بزرگترین لطف و نعمتی هستند که خداوند به بشر عنایت کرده است به چند دلیل:

اولاً همه ما می‌دانیم که خداوند عادل است و در قرآن کریم می‌فرماید:

فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّهٍ خَیْراً یَرَه وَ مَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّهٍ شَرّاً یَرَه

هر کس کوچکترین ذره‌ای بدی نماید جزای آن را خواهد دید و هر کس کوچکترین عمل نیکی انجام دهد پاداش آن را خواهد گرفت.

و حال آنکه خداوند عادل است و بنده هم جایز الخطا چون خداوند قرار است با عدل با ما رفتار کند بنابراین باید اکثر انسان‌ها را به آتش قهر خود بسوزاند و خالق یکتا در حدیث قدسی می‌فرماید:

«من بندگانم را برای اینکه بسوزانم نیافریده‌ام و به هر نحوی که بتوانم سبب نجات آنها را از عدل خودم فراهم خواهم کرد».

و به قدری پروردگار ما رحیم است و کریم است و جواد، بهانه‌هایی برای نجات بشر قرار داده مانند خواندن نماز و گرفتن روزه و اعمال عبادی دیگر و بزرگترین لطفی که کرده فرستادن نمایندگانی در روی زمین مانند وجود مقدس خاتم‌الانبیاء حضرت محمد (ص) و امامان معصوم بود که به این دنیا آمدند تا با زندگی کردن و راهنمایی بشر هم درست زیستن را به ما بیاموزند و هم ما گناهکاران با واسطه قراردادن این عزیزان الهی به حاجت‌ها و خواسته‌هایمان برسیم و هم با ابراز دوستی با عزیزانش بهانه‌ای برای بخشش و نجات از کیفر گناهان داشته باشیم.

همچنین این وجودهای مقدس را چنان پر محبت و با گذشت و مهربان آفریده است که فردای قیامت با شفاعتشان سبب نجات عده زیادی از آتش جهنم خواهند شد. خدایا ما چگونه شکر تو را به خاطر نعمت‌ ولایت بجا آوریم؟ به خداوندی خودت زبانمان قاصر است و همه این الطاف از کرم وجود بی‌حساب توست. ما بندگان افتخار می‌کنیم به داشتن چون تو خالقی، خدایا در تمام عمر در مقابل هر نعمت، کفران نعمت کرده‌‌ایم. نه قدر تو را شناختیم نه رسولت و نه حجت‌های پاکت را در زمین تو زندگی کردیم، روزی تو را خوردیم، از همه نعمت‌هایت استفاده کردیم و به جای شکر و سپاسگزاری از تو اسیر نفس و شیطان بودیم یعنی اگر گفتی به دنبال انسانیت و کمالات باشید به دنبال خوی‌های حیوانی رفتیم و اگر فرمودی به فکر ذخیره برای آخرت باشید ولی همه وجودمان دنیا بود و خواسته‌های نفسانی.

الهی، چه بگویم از بی وفائی‌هایمان، خداوندا، چگونه با این اعمالمان در دادگاه عدل تو بایستم.

بارپروردگارا، دیدی بندگانت چگونه مزد زحمات رسولت را دادند. زمانی که پیامبرت (ص) از دنیا رفت حدود هفت میلیون مسلمان داشت ولی همین بندگانت بعد از گذشت کمتر از سه ماه یک عده دنیا پرست جانی درب خانه دخترش و جانشینش حضرت علی (ع) را به خاطر حب ریاست به آتش کشیدند.

آنهم بعد از آن همه سفارشات پیامبر اکرم (ص) نسبت به عترتش.

بارپروردگارا، کجا بودند آن بندگان شکرگذارت که دفاع از ولی تو در زمین کنند و تو خالق یکتا چه صبری داری آن موقعی که دیدی بر گردن ولیّت یک عده شیطان انسان‌نما طناب انداخته و یا آن بانوی پاک و معصومی را که فرمانبری از او را بر تمام جن و انس و حتی پیامبرانت و همه موجودات روی زمین واجب نمودی دیدی چگونه مورد ضرب و شتم قرار دادند و یا با دیگر ولیّت امام حسن مجتبی (ع) جگرش را پاره پاره کردند و سر دیگر حجت را بر نیزه نمودند و دیگری را سالهای سال در گوشه زندان اسیر کردند و هر کدام را به زهری مسموم نمودند.

کجا بودند طرفداران این گوهرهای پاک؟ چگونه شکر نعمت ولایت را بجا آوردند؟ ای تُف بر تو و بی‌وفائیت دنیا! خواهران و برادران عزیز، بیایید جزو‌ آن گروه بی انصاف و بی مروت نباشیم. قدری به خود آییم و ببینیم چقدر به فکر امام زمانمان هستیم.

سید بن طاووس می‌‌گوید:  شبی در سامرا وارد سرداب امام زمان شدم، صدای ملکوتی امام را در حال مناجات با خالق یکتا شنیدم که می‌فرمودند: اَللّهُمَّ اِنَّ شیعَتَنا مِنّا خُلِقُوا مِنْ فاضِل طینَتِنا وَ عَجِنُوا بِماءِ وِلایَتِنا اَللّهُمَّ اَغْفِرْ لَهُمْ مِنَ الذُّنُوبِ ما فَعَلُوهُ اِتّکالاً عَلی حُبَّنا وَ وِلائِنا یَوْمَ الْقِیامَهِ وَ لا تُوأخِذْهُمْ بِما اَقْتَرَفُوهُ مِنَ السَّیّاتِ اِکْراماً لَنا وَ لا تُقاصَّهِمْ یَوْمَ الْقِیامَهِ مُقابِلَ اَعْدائِنا فَاِنْ خَفَّفَتْ مَوَازینُهُمُ فَثَقَّلْها بِفاضِلِ حَسَناتِنا.

پروردگارا، شیعیان ما از ما هستند، از زیادی گِلِ ما خلق شده‌اند و به آب ولایت ما عجین گشته‌‌اند، خدایا آنها را بیامرز و گناهانشان را عفو فرما.

پروردگارا، آنها را روز قیامت در مقابل چشم دشمنان ما مؤاخذه مفرما چنانچه میزان گناهانشان بیشتر و صوابشان کم است از اعمال من بردار و به صواب آنها بیفزای.

خواهر و برادرم! خیال می‌کنید در مقابل این همه دروغ‌ها، غیبت‌ها، رباخواری‌ها، دنیاپرستی‌ها و بی‌حجابی‌ها و چون حیوانات به خاطر دنیا به جان هم افتادن‌ها و همچنین بی حرمتی به کلام خداوند یعنی قرآن و بی‌ اعتنا بودن به امام زمان عذاب ندارد. به خدا قسم در مقابل این اعمال ما باید از آسمان سنگ ببارد. می‌دانید چه کسی جلو این عذاب الهی را گرفته است؟‌ آری آن دعاهای شبانه‌ روزی امام زمان ماست. آخر چقدر بی انصافی و چقدر بی معرفتی! چرا ما به فکر آن حجت الهی نیستیم؟ تا کی در حضورش مرتکب عصیان می‌شویم و به عنوان یک شیعه بجای اینکه زینت آقا امام زمان باشیم با اعمالمان دل پاک و مطهرش را به درد می‌آوریم؟

از آنجا که این آخرین حجه الهی چون آباء و اجدادش مهربان و رئوف و با گذشت است بجای نفرین         بر ما باز هم دعا می‌کند. شما را به خدا آیا دور از انصاف نیست که آن گوهر پاک و ولایت صبح تا شب به فکر ما باشد ولی ما گنهکاران از یاد او غافل باشیم؟ در صورتی که می‌دانیم هیچ عملی به درگاه پروردگار بدون نداشتن ولایت امام زمان مورد قبول خداوند نیستت.

به این دو حدیث توجه فرمایید.

پیامبر اکرم (ص): هر کس منکر قائم از فرزندانم شود مرا منکر شده است.

امام صادق (ع): هر کس قائم، از فرزندان مرا در زمان غیبتش منکر شود به مرگ جاهلیت مرده است.

خواهر و برادر عزیزم! بیائید همان طوری که اگر کسی منتظر مهمان است خانه‌اش را تمیز می‌کند ما هم روح و جسممان را از آلودگی پاک کنیم و به عنوان یک منتظر واقعی و با روی خجل دست تمنا به سوی آن یوسف زهرا (س) گشوده و عرض کنیم:

مهدی جان! ای عزیز! به ما و کسانمان سختی رسیده و سرمایه اندک آورده‌‌ایم، پس پیمانه ما را کامل گردان و به ما صدقه و بخشش ده، بیا بر ما نظری و دستی بر سر ما کشیده کاملمان کن.

ای عزیز! ای خورشید رخ برکشیده در پس ابر، ای سفر کرده هجران گزیده، تا کی تو همچنان در غیبت و ما این چنین در هجران! جهان جهانی نثار قدومت باد. آیا هجران امروز ما به فردای وصال تو نمی‌رسد. ای عزیز! ای پیشوای محرومان، ای دادخواه مظلومان، ای فریاد رس درماندگان، ای آخرین امید، دیدگان جستجوگر ما بر دروازه هر سحر قامت تو را منتظر است، آیا می‌شود که شام تار هجران ما به صبح روشن وصالت بدل شود.

ای عزیز، رأیت رسول خدا در دست، ای‌ آخرین رسالت پیغمبران بر دوش، ای شمشیر علی بر کف، و ای عصای موسی در دست، ای خاتم سلیمان در انگشت، بر ما چه سخت است که همگان را ببینیم و تو را نبینیم. ای عزیز، ای کمال موسی را وارث، ای شکوه عیسی را واجد، ای صبر ایوب را صاحب، چه دشوار است که سخنان همه به گوشمان رسد و صدای دلنشین تو را نشنویم.

ای عزیز، ای یادگار خدا در زمین، ای دست توانای حق در آستین، ای قرآن ناطق خدا، ای اسم اعظم  الهی، چه سخت است که لطفت را به عیان ببینیم و دشمن در انکار وجود نازنینت بر ما طعنه زند.

ای عزیز، ای زاده یاسین و طه، ای فرزند صراط مستقیم، ای تسلی بخش زهرای اطهر،                        ای پور عسگری، بر ما چه گران است که چهره دلربایت را ببینیم و تو را نشناسیم، ای قلب عالم امکان،                 ای مظهر رحمت بیکران، آخر در انتظار مقدم پاکت نشسته‌ایم، جان و مال و فرزندانمان فدای قدوم تو، بیا و و دستمان گیر، رخ بنما و با یک نگاه این شب دیجور را به صبح پیروزی بدل نما و با هزاران تأسف می‌دانیم که غیبت تو از ماست، همچنان که خود فرمودی:

وَ لَوْ اَنَّ اَشْیاعَنا وَ فََقَهُمُ اللهُ لِطاعَتِهِ عَلَی اجْتِماعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفاءِ بَالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأخَّرَ عَنْهُمُ الْیُمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَّجَلَتْ لَهُمْ السَّعادَّهُ بِمُشاهَدَتِنا عَلی حَقَّ الْمَعْرِفَهِ وَ صِدْقِها مِنْهُمْ بِنافَما یَحْبِسُنا عَنْهُمْ اِلاّ ما یَتَّصِلُ بِنا مِمّا نُکْرِهُهُ وَ لا نُؤَثَّرُهُ مِنْهُمْ.

اگر شیعیان ما که خداوند توفیق طاعتشان دهد در وفای به عهد و پیمانی که دارند همدل می‌شدند سعادت دیدار ما از ایشان به تأخیر نیفتاده و زوتر نصیب آنان می‌گشت، دیداری با شناخت کامل و درست نسبت به ما، پس ما را از آنان دور نمی‌دارد مگر اعمالی که ما را ناخوشایند است و از ایشان نمی‌پسندیم.

عزیزان من! مطمئن باشید تا صاحب اصلی دین و قرآن نیاید،‌ این مشکلات خواهد بود و هر روز رنگی عوض می‌کند و هرگز نجات پیدا نخواهیم کرد. اگر امروز درست شود فردا شکل دیگری جای آنرا خواهد گرفت. پس بیاید همه خواسته‌هایمان را کنار گذاشته فقط برای فرج و ظهور امام زمان دعا کنیم. چرا؟       چون که صد آمد  نود هم پیش ماست

و همچنین امام صادق (ع) می‌فرماید: هر کس برای فرج فرزندم مهدی دعا کند او هم برای او دعا خواهد کرد و خوشا به حال کسی که امام زمانش برایش دعا کند و همچنین فواید بسیاری نیز دارد که چند فایده از آن را برایتان از کتاب مکیال المکارم که همه آنها طبق احادیث و آیات قرآن اثبات شده است ذکر می‌کنیم.

ز ـ تشکری

احادیث و آیات قرآن اثبات شده است ذکر می‌کنیم.

فواید دعا برای فرج

۱- مایه ناراحتی شیطان لعین است.

۲-     مایه استجابت دعا می‌شود.

۳- باعث نجات یافتن از فتنه‌های آخرالزمان است.

۴- باعث آمرزش گناهان است.

۵-     شفاعت آن حضرت در قیامت شامل حال او می‌شود.

۶- نشانه انتظار است.

۷-     فرج مولای ما حضرت صاحب الزمان زودتر واقع می‌شود.

۸-     باعث طولانی شدن عمر است.

۹-     هنگام مرگ به او مژده می‌رسد و با او به نرمی رفتار می‌شود.

۱۰- باعث زیاد شدن اِشراف نور امام در دل او می‌شود.

۱۱- محبوبترین افراد نزد خداوند خواهد بود.

۱۲-       کردار بد او به کردار نیک مبدل می‌شود.

۱۳- دعای امیرالمؤمنین (ع) در حق او در روز قیامت است.

۱۴- بی حساب داخل بهشت شدن.

۱۵- فرشتگان برای او طلب آمرزش می‌کنند.

۱۶- در امان است از تشنگی روز قیامت.

۱۷- این دعا در عالم برزخ و قیامت مؤنس مهربانی خواهد بود.

۱۸- باعث دوری غصه‌ها می‌شود.

۱۹- این دعا خوشایندترین اعمال نزد خداوند است.

۲۰- در روز قیامت هدیه‌های ویژه‌ای دریافت می‌کند.

۲۱- سبب کامل شدن دین است.

۲۲- ثواب کسی را دارد که زیر پرچم حضرت مهدی شهید شده است.

۲۳- با ائمه اطهار علیه‌السلام محشور می‌شود.

۲۴- نائل شدن به بالاترین درجات شهدا در روز قیامت.

۲۵- رستگاری به شفاعت حضرت فاطمه زهرا (س) را دارد.

خواهر و برادر! برای اینکه این فضائل بزرگ نصیبتان شود همیشه بعد از نماز‌های واجب و یا در مجالس روضه و یا در سحرگاهان اولین دعایی که می‌کنید خدا را به حق محمد (ص) و آلش و به حق قرآنش و به حق شهدای کربلا قسم دهید که از بقیه غیبت ولیّش حضرت مهدی صرف نظر فرماید.

آمین یا ربّ العالمین.

یا رَبَّ الْحُسَیْنِ بَحَقَّ الْحُسَیْنِ إشْفِ صَدْرِ الْحُسَیْنِ بِظُهُورِ الْحُجَّه
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

اولین ذکری که بعد از اتمام نماز بسیار سفارش شده است تسبیح حضرت زهرا (س) است. از امام صادق (ع) مروی است که: ما امر می‌کنیم کودکان خود را به تسبیح فاطمه (س) چنانکه امر می‌کنیم آنها را به نماز، پس ترک آن را مکن که هر که مداومت نماید بر آن شقی و بدبخت نمی‌شود و در روایات معتبر وارد شده که ذکر کثیر که خدا در قرآن مجید به آن امر فرموده تسبیح حضرت فاطمه (س) است که باید بعد از هر نماز خوانده شود.
امام محمد باقر (ع) فرمودند: هر که تسبیح فاطمه (س) را بگوید و بعد از آن استغفار کند خدا او را بیامرزد و آن بر زبان صد است و در میزان عمل هزار، و شیطان را دور می‌کند و خدا را خشنود می‌‌گرداند. امام صادق (ع) نیز فرمودند: هر که این تسبیح را بعد از نماز بگوید پیش از آنکه پاهایش را از حالت نماز بگرداند آمرزیده شود و بهشت بر او واجب گردد و نزد من از آنکه هزار رکعت نماز بگذارد در هر روزی بهتر است و آن تسبیح این است بعد از هر نماز بلافاصله:
۳۴ مرتبه: اللهُ اَکْبَر
۳۳ مرتبه: اَلْحَمْدُلله
۳۳مرتبه: سُبْحانَ الله
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

اولین ماه تابستان است در کتاب انیس الصالحین از رسول ا... (ص) مروی است که: جبرئیل دعایی به من تعلیم نمود که داروی جمیع دردها است و طریقه‌اش آن است که قدری از آب باران اولین ماه تابستان را بگیرد قبل از آن که به زمین برسد در ظرف پاکی و سوره (حمد و توحید و قل اعوذ برب الناس و قل اعوذ برب الفلق و آیه‌الکرسی و قل یا ایها الکافرون و انا انزلناه) هر کدام را هفتاد مرتبه بر آن بخواند و هفتاد مرتبه (لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ) و هفتاد مرتبه (اللهُ اکبر) و هفتاد مرتبه صلوات و هفتاد مرتبه (سُبْحانَ اللهِ وَ الْحَمدُللهِ وَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَ اللهُ اَکْبَر) بخواند به آن آب بدمد به حق آن کسی که مرا به هدایت مخلوقات فرستاده که او را جمیع امراض شفا یابد و شرح کامل خواص آن در مفاتیح الجنان است
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

محدث فیض در خلاصه الاذکار نقل کرده که از حضرت زهرا (س) روایت شده که شبی حضرت رسول (ص) بر من وارد شد در وقتی که رختخواب خود را پهن کرده و مهیای خوابیدن بودم، فرمود: ای فاطمه مخواب مگر آنگاه که این چهار عمل را انجام داده باشی.
اولاً یک ختم قرآن بخوان و بخواب و دیگر یک حج و یک حج عمره بجای آور و بخواب، سوم آنکه همه مؤمنین را از خود راضی گردان و چهارم آن که من و همه انبیاء را شفیعان خود قرار دهی.
پیغمبر اکرم (ص) فرمود: عزیزم! خدای تعالی روی لطفی که به پدر تو و تو دارد این دستور را به قدری سهل و آسان قرار داد که شما و شیعیان عمل نمایید و اجر و مزد بسیاری برای شما خواهد بود هر گاه سوره (قل هو الله  احد) را سه مرتبه بخوانی ثواب یک ختم قرآن خواهی برد و هر گاه تسبیحات اربعه را بگویی صواب حج و عمره برده‌ای و هر گاه طلب مغفرت جهت اموات نمایی همه آنها از تو خشنود می‌گردند و هر گاه بر من و سایر انبیاء صلوات فرستی همه آنها شفیعان تو خواهند بود، به این قسم:
اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدْ اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی جَمیعِ الأنْبِیاءِ وَ الْمُرْسَلین
تاریخ: دو شنبه 2 تير 1393برچسب:,
ارسال توسط موعظه

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 295
بازدید دیروز : 224
بازدید هفته : 1890
بازدید ماه : 42254
بازدید کل : 341873
تعداد مطالب : 1055
تعداد نظرات : 313
تعداد آنلاین : 1

 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ گالری تصاویر سوسا وب تولز

در اين وبلاگ
در كل اينترنت


تعبیر خواب آنلاین


استخاره آنلاین با قرآن کریم


بسم الله الرّحمن الرّحیم     اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.     اللهم صلّ علی محمّد وآل محمّد و عجّل فرجهم     جهت سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) صلوات    التماس دعا    دریافت کد از: ابزار وب ارایه دهنده انواع ابزار وبمستر و...